.

.

New
12bar колосек, сензор за притисок 12V, 0.5-4.5 V сигнал, притисок на маслото сензор, од не 'рѓосувачки челик дијафрагмата, масло пополнување, 1/4NPT

12bar колосек, сензор за притисок 12V, 0.5-4.5 V сигнал, притисок на маслото сензор, од не 'рѓосувачки челик дијафрагмата, масло

DEN 1296.00

Стока
Достапно.

@-20°C
Условите на животната средина.

Детали

Капацитет:
12bar мерач
Број На Модел На:
SS204 серија
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Напон:
12VDC
Повратен Сигнал:
0.5-4.5 V
Електрична Конекција:
3 начини круг пакард
Притисок Врска:
1/4NPT
Материјал на Домување:
Дувачкиот
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
1.0%
Индивидуализира:
Yes
Свеж

Избор на клиенти