.

.

New
Стандард GP2Y0A41SK0F IR Инфрацрвениот Спектар Сензор Модул Со Кабел

Стандард GP2Y0A41SK0F IR Инфрацрвениот Спектар Сензор Модул Со Кабел

DEN 235.20

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Спецификација :
* Мерен опсег : 4cm да 30cm
* Максимално дозволената Агол : > 40 °
* Напојување напон : 4.5 до 5.5 V
* Просечната потрошувачка на енергија : 35 м-р
* Врв потрошувачка на енергија : околу 200 m A
* Фреквенцијата на ажурирања циклус : 25 Hz/40 ms
* Аналоген излез бучава :
Големина : 40mmx18mmx12mm/1.56" x0.70"x0.46"(инчен) (приближно)
GP2 D12 е Инфрацрвениот Спектар Сензор,
кој најчесто се користи во различни поле,
како мерење на растојанието помеѓу робот и пречки.
Пакет :
1 x Нов Стандард GP2 Y0 A41 SK0 F IR Инфрацрвениот Спектар Сензор + Кабел

Детали

Бренд Име:
diymore
Број На Модел На:
010979
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти