.

.

New
Оптички Сензор за Проток APM2.5 подобрување на позицијата задржете точноста Multicopter ADNS 3080

Оптички Сензор за Проток APM2.5 подобрување на позицијата задржете точноста Multicopter ADNS 3080

DEN 424.80

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140 Опис :
Поврзете VCC, GND, MISO, MOSI, SCLK и NCS иглички како што е прикажано во графиконот подолу (тоа е стандард [http : //www.instructables.com/id/Adding-ICSP-header-to-your-Arduino AVR-board/step3/ICSP-header-pinout/] ICSP header).
Стандардна монтажа е леќа насочен надолу, игли напред.
Големина : 3.3 cm x 2.5 cm x 2.7 cm.
Answer : ___________________________ Note : Отворете го леќа пред употреба, отстранете ја заштитната фолија.
N OTED : производи со Отворен код, без информации што се обезбедени, без техничка поддршка.
Пакет :
1 x Оптички Сензор за Проток APM2.5 подобрување на позицијата задржете точноста Multicopter ADNS 3080

Детали

Број На Модел На:
010417
Бренд Име:
diymore
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти