.

.

New
piezoresistive притисок сензор, 16Mpa, 160bar запечатени колосек, масло исполнет, 5Vdc снабдување, mV сигнал, 5 жици, 316L не ' рѓосувачки челик

piezoresistive притисок сензор, 16Mpa, 160bar запечатени колосек, масло исполнет, 5Vdc снабдување, mV сигнал, 5 жици, 316L не

DEN 1104.00

Стока
Достапно.

7 мм) Wetted делови од не 'Рѓосувачки челик 316 L Домување 316 L не' Рѓосувачки челик Пополнување течни Силиконското масло Електрична конекција 10cm силикони sheathed жици со Дијаметар Ø19mm Висина 14.Ние не прифаќаме никакви наплата во барањето за плаќање данок. Чипот е заштитена против амбиентниот влијанија од нерѓосувачки челик домување запечатени со concentrically брановидни дијафрагмата./°C Мост отпор 2./°C Чувствителност термички грешка ≤0.
Карактеристики
Стандардна големина Ø19*15mm Силиконското масло пополнети СИТЕ 316 L не ' рѓосувачки челик
Описи
На JF100 серија piezoresistive притисок transducers покрие сите притисок се движи од 100 mbar 1000 бар.Колку долго ќе сензори биде подготвен за испорака?
Нормално, ние треба 2 недели, пред да се испрати, сензори треба опремување, увид, тест за неколку пати. (≥250 Bar) Температурна компензација 0 → 70°C, температурата на работа -20 → 100°C, температура на Чување -40 → 125°C Нула термички грешка ≤0.
Неколку милиони од овие притисок transducers се во употреба во светот во различни апликации.
Технички податоци Нула излез ±2m V Span излез 100±20m V (типична) Преоптоварување 2.0 10 16 25

Апсолутна(дефинирање апсолутен вакуум како нула) (Единица : Бар) Опсег 1.0 10 16 25

Запечатени мерач(дефинирање на атмосферскиот притисок како нула) (Единица : Бар) Опсег 10 16 25 40 60 100 160 250 400 600 1000
За Превозот :
Ние обезбедуваме Ali Express Премиум Превозот, Fedex, UPS-от, и Chinapost воздухот, а ние секогаш ќе се однесуваат на следење на информации за вашата нарачка.

Детали

Број На Модел На:
JF100
Капацитет:
0-16Mpa
Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Притисок Тип:
Запечатени мерач
Напојување:
5VDC
Дијаметар:
19mm
Материјал на Домување:
316L не ' рѓосувачки челик
Материјал на Дијафрагмата:
316L не ' рѓосувачки челик
Нето тежина:
20g
Точноста:
0.25%
Индивидуализира:
Yes
Свеж

Избор на клиенти