.

.

New
Шангај Chaohui топи притисок сензор / предавател PT124B-121T-50MPa-M14-к

Шангај Chaohui топи притисок сензор / предавател PT124B-121T-50MPa-M14-к

DEN 13543.20

Стока
Достапно.

се разбира.
PT124 B-121 T серија притисок предавателот стандард флексибилни цевки, инсталација на температурни сензори, притисок и температура мерење со точка.Ако добиете стоки и ништо лошо ве молиме да ни остават целосна ѕвезда feeback.превозот дена зависи од спонзор , ние не може да го контролира превозот дена . Оваа серија на производи за предноста на широката употреба на притисок, мерење се точни и веродостојни.
Целокупната точност : ± 1% FS; ± 1.33 m V / V
Напон : 24 (12 ~ 36 V) DC; 10 (6 ~ 12) DC
Процесот врска : 1/2 "-20 UNF, М14 × 1. 6 MPa ~ 0 200 MPa .ако не можете да го најдете производот треба ,ве молиме ги споделите со нас .или имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Негативни feeback. Засилена сигнал директно внесување на САЛАДИН.

Детали

Капацитет:
PT124B-121T-50MPa-M14-к
Број На Модел На:
PT124B-121T-50MPa-M14-к
Свеж

Избор на клиенти