.

.

New
10pcs MC-38A нормално отворен(НЕ) Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм Систем за gsm-pstn алармот

10pcs MC-38A нормално отворен(НЕ) Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм Систем за gsm-pstn алармот

DEN 767.52

Стока
Достапно.


Оваа цел : 10pcs прекинувач(НЕ) Забелешка : она што е КООРДИНАТОР или НЕ, па оваа Слика. Описи : 1.метали shield анти-оган ABS 2.поврзување на владата : N. O. нормално Отворен 3. номинална струја : 100m A 4.номинална напон : 200 VDC 5. работното растојание : повеќе од 10мм, за помалку од 25mm 6.номинална моќност : 3 W Ниту надворешно напојување, поврзете се со жичана или безжична аларм control panel GND и Н. В пристаништа директно! Ве молиме имајте во предвид дека оваа точка не одговара на железо вратата, Тоа ќе се намалат магнетни на сензор. Големина : 27.15mm X13.9mm X7.7mm Материјал : ABS Работа на далечина : 10-25мм Max. Контакт Оценка : 10 W Max. Префрлување Напон : 100 VDC Мин. Дефект Напон : 220 VDC Max. Префрлување На Струјата : 0.5 Макс. Носат Актуелни : 1 Макс. Првичниот Контакт Отпор : 100 mΩ Мин. Изолација Отпор : 1010Ω Max. Работи време : 0.4 ms Отскокнување време : 0.3 ms Max. Ослободување време : од 0,05 ms Мин. Resonant Фреквенција : 5000±400 HZ Max. Оперативен Фреквенција : 500 HZ Повлече во Вредност : 10-45 ВО Мин. Пад од Вредност : 5 ВО Макс. Контакт Capacitance : 0.3 pc Отпор : 5000 Т/450 Ω

Детали

Број На Модел На:
MC-38
Материјал:
ABS
Свеж

Избор на клиенти