.

.

New
6.0KW380-415V 3phase 50/60HZ Дома БАЊАТА Најдобар избор ГЕНЕРАТОР на ПАРЕА МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЕСТЕТСКИ ДИЗАЈН ТУШ САУНА, БАЊА ОДЛИЧНИ

6.0KW380-415V 3phase 50/60HZ Дома БАЊАТА Најдобар избор ГЕНЕРАТОР на ПАРЕА МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЕСТЕТСКИ ДИЗАЈН ТУШ САУНА, БАЊА

DEN 15984.00

Стока
Достапно.

5 200-240 18 1 5.3 1 6-7 3*8 380-415 9 3 5*13 ДАЛИ-90 9 200-240 41 1 10-12 3*7 380-415 14 3 5*11 ДАЛИ-105 10.5 380-415 16 3 12-15 5*11 455*190*430 18kgs НЕ-120 12 380-415 18 3 15-18 5*10 ДАЛИ-150 150 380-415 23 3 18-21 5*9 /*крајот*/
Алфа е Интеграција на индустријата и Трговијата, Компанијата главно се фокусирани на сауна и базен опрема, развивање на база на напредна технологија, одлична и брза услуга.Генератор на пареа
**Со ST-135 M контролер-автоматско на мозоци**
Постојат два екстерни : моќ coasting и нерѓосувачки челик,тоа се чуваат за продажба евиденција до сега.
1 Работното Време на поставување : 30 минути до 8 часа
2 Температурата поставување : 35-55degree целзиусови степени. 95-131 Fahrenheit степен
3 Заштита на недостиг на вода
4 Над-висока температура заштита
5 Авто-одвод
6 Светлина систем за контрола на
7 Долги сигнал на пренос,најдолго растојание може да се 50m
8 Над-висок притисок заштита,спречување на резервоарот од проширување,во случај на пареа главата е блокиран
9 резервоарот материјал е 304# нерѓосувачки челик
Генератор на пареа, контролен панел, 5 M стандард за контрола на кабел(8-10 M може да се avaiable ако се побара), сензор на температура, пареа главата, влезот вентил, штекер вентил, автоматски пумпа, парна бања сауна може да се ужива по инсталацијата со пареа цевка сте подготвени. /*започнете*/ Модел Моќ
(kw) Напон
(V) Тековна
(А) Фаза
(N~) Соба
(м3) N*AWG Димензии Бруто тежина контролер НЕ-45 4.
Ние имаме вистинска фабрика за lo.

Детали

Тип:
Сауна, Соби
Функција:
Влажна Пареа
Функција:
Компјутер Control Panel
Број На Модел На:
ST-60
Главен Материјал:
matel и SUS
Капацитет:
5-7
сертификација:
CE
моќност:
6.0 KW
место или потекло:
Guangdong Кина
Стандард:
Извоз стандард
резервоарот за вода:
Нерѓосувачки Челик
Капацитет:
6CBM акрилик пареа соба, 4CBM тула или камен соба
Бизнис режим:
Фабриката за снабдување
Работни перформанси:
Стабилен
Напон:
380-415V
Свеж

Избор на клиенти