.

.

New
5 компјутери/многу zgemma h7s 4k ултра приемник близнак дигитална s2x/s2 + дигитална t2 & дигитална c поддршка мулти-крак и ид плус

5 компјутери/многу zgemma h7s 4k ултра приемник близнак дигитална s2x/s2 + дигитална t2 & дигитална c поддршка мулти-крак и ид

DEN 55824.00

Стока
Достапно.


Zgemma е "Hbb TV" поддржани set-top box.mkv формати на датотеки.
Дури и тоа е Еко-пријателски со 0. Главни апликации вклучуваат ТВ Водич, Фати-up услуга, веб видео, VOD, или порталот услуга. 265 2160p60 Главната 10 мулти-формат на декодер Intemal 2.
Направи вашиот ТВ екран пореално, сега може да се види канали во прекрасни High-Definition (HD), Full HD 1080p со Dolby Digital Plus да ви даде супериорен аудио искуство. Она што е уште поважно, ќе може да снимите до 2 канали (на истиот transponder) додека гледа датотека од вашиот USB HDD.5
Пакување & Испорака
1 x ZGEMMA H7 S Кутија
1 x Далечински Контролер
1 x Напојување
1 x HDMI Кабел
1 x Упатство
Службен Оригиналниот ажурирање на Софтверот : www. "Hbb TV", Hybrid Broadcast Broadband TV, е еден од главните нови пан-Европска иницијатива во насока на усогласување на емитува и брз испорака на забава до крајот на потрошувачите преку поврзан Телевизори и Сет-Топ Кутии.
Answer : ___________________________ Note : Ние снабдување со овие примачи исклучиво како за слободна трговија само. Можете дури и може да се види .5 W режим на потрошувачката на енергија. Тоа е, исто така, 3 D подготвен**.3 22 Khz и USAL е Надворешна сила supply12 V 2. Хардвер Декодирање HD HEVC / H. Дополнително, можете да проверите временска прогноза, спорт, вести и сл,.
Главни Карактеристики : 2* ДИГИТАЛНА-S2/S2 X+ ДИГИТАЛНА-T2/C Linux Оперативен Систем Мултимедијални plug-in поддржани HDMI2. Hbb TV Уживаат интерактивни услуги на вашиот сопствен дневна соба.0 SPDIF за дигитални битстрим out(optical) 4 GB EMMC Флеш / 1 GB DDR3 Меморија T imeshift Електронски ТВ програми ( EPG ) поддршка Родителска Контрола Приклучок за Услугата OSD во многу јазици и графика (Кожа) Веб интерфејс, ВЕБ Далечински управувач DISEq C 1.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
h7s
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Бренд Име:
Zgemma-Ѕвезда
Со USB Wifi:
No
Тип:
Дигитални
ПВР:
Yes
Гаранција:
една година
usb wifi:
Поддршка
3D:
Yes
hbbtv:
Yes
боја:
Црна
ид плус:
Поддршка
Свеж

Избор на клиенти