.

.

New
нови 2015 пролет, есен, Бебе облека бебе девојка долги ракави romper новороденче jumpsuits деца симпатична пеперутка комбинезони бебе носат

нови 2015 пролет, есен, Бебе облека бебе девојка долги ракави romper новороденче jumpsuits деца симпатична пеперутка комбинезони

DEN 844.00
DEN 1055.04

Стока
Достапно.


Производ Опција Листа
Површината материјал : 100% памук
боја : Како што е прикажано
големина : 3 M(0-3М), 6 M(4-6 M), 9 M(7-9 M), 12 M(10-12 M), 18 МИЛИОНИ(13-18 МИЛИОНИ)
големина
Облека должина/cm
должината /cm
Биста/cm
Должина на ракав /cm
3 M
51
38
24*2
19
6 M
53
39
26*2
21
9 M
58
40
27*2
23
12 M
60
41
28*2
24
18 МИЛИОНИ
64
43
29*2
27
Горенаведените содржини е само за референца!
Не се купи во согласност со големината, ве молиме да користите големината на физички количество стандардна, на секој клиент за правото концепт разлика далеку, ние не можеме да ви помогне да се суди дали "соодветна" ние само може да ви даде совет за вашиот референца.
Детали За Производот
Големина Информации
Забелешка : следните информации за повикување само. Ве молиме контактирајте со продавачот за да се добие детални информации.

Детали

Бебе Возраст:
0-3 месеци 4-6 месеци, 7-9 месеци, 10-12 месеци, 13-18 месеци
Одделот За Името:
Бебето
Тип На Објект:
Rompers
Шаблон Тип:
Флорални
Затворање Тип:
Опфатени Копчето
Пол:
Бебе Девојки
Материјал:
Памук
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Јака:
О Деколте
Sleeve Должина(cm):
Целосна
висина / фаза:
66, 73, 80, 85
висина / фаза:
59
затворање дизајн на децата s облека ':
Еден Гради
должина на ракав на децата s облека ':
долги ракави
Погоден Сезона:
пролетта и есента
боја:
Како што е прикажано
Големина:
3M, 6M, 9M, 12M, 18 МИЛИОНИ
Свеж

Избор на клиенти