.

.

New
Xiangtat Flysky FS-i6X 10CH 2.4 GHz AFHDS 2A РК Предавателот Со FS-iA10B Приемник

Xiangtat Flysky FS-i6X 10CH 2.4 GHz AFHDS 2A РК Предавателот Со FS-iA10B Приемник

DEN 2591.52

Стока
Достапно.


FS-i6 X Предавателот Прирачник за Корисникот,
Ако сакате FS-i6 X Предавателот со X6 B приемник, ве молиме
Пакет Се Вклучени :
1 X Flysky FS-i6 X 10 CH 2.475 GHz RF Канал : 140 RF Приемник Чувствителност : -105d Bm пропусниот Опсег : 500 KHz 2.4 GHz Систем : AFHDS 2 A Тип на Модулација : GFSK Моќ : 4.5 АА*4 Прикаже : STNTransflective Екранот, LCD 128x64 Решетки, VA 73x39mm, LCD светлото со бела Големина : 174x89x190mm On-line Ажурирање : Да Боја : Црна Сертификат : CE0678, FCC ID : N4 ZFLYSKYI6 X
FS-i A10 B Спецификации :
Предмет : FS-i A10 B Приемник
Канали : 10 Модел Тип : Фиксни Крила/Едрилица/Хеликоптер RF Опсег : 2. Omni-насочен се Здобијат со Антената На висока ефикасност Omni-насочен висока добивка антена намалување на одредување о мешање, додека со користење на помалку енергија и одржување на силни сигурна конекција. Двонасочно Комуникација Способен за испраќање и примање на податоци, секоја предавателот е способен да прима податоци од температура, височина и многу други типови на сензори, серво калибрација и јас-АВТОБУС Поддршка.9 мм ми-АВТОБУС Порт : Yes Стекнување на Податоци Port : Да Боја : Црна Сертификат : CE0678, FCC
Карактеристики : AFHDS 2 A (Автоматски Фреквенција Подрипнувајќи Дигитален Систем за Втората Генерација), развиени и petented од FLYSKY е specialy развиена за сите радио контрола модели.
Xiangtat Flysky FS-i6 X 10 CH 2. Уникатен ID Recgnition Систем Секој предавателот и приемникот има свој уникатен ID. Нудејќи супериорна заштита од пречки, додека одржување на помала потрошувачка на енергија и високо сигурен приемник senstivity, FLYSKY е AFHDS технологијата се смета за еден од лидерите во РК пазарот денес.

Детали

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Контролор На Батеријата:
ААА
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Гаранција:
3 месеци
Димензии:
15x15x5cm
Сертификат Број:
Xiangtat
Материјал:
Карбонски Влакна,Метал
Приклучоци Тип:
ЕУ/ВЕЛИКА БРИТАНИЈА/САД/AU
Време На Полнење:
2 часа
Бренд Име:
Xiangtat
Возраст Опсег:
> 3 години,Grownups
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Контрола На Канали:
6 Канали
сертификација:
3C
Далечински Растојание:
На 1 КМ
Акција Време:
2 часа
Пакетот Вклучува:
Далечински Контролер,Оригинална Кутија
Бар-кодот:
No
Предупредување:
NO
3C:
Сертификат
Број На Модел На:
FS-i6X
Моторни:
Brushless Мотор
Полнење Напон:
110-240V
Контролор На Владата:
MODE2
Свеж

Избор на клиенти