.

.

New
Свитлива Мини Selfie Џеб Рк Камера Летало JY018 со Wifi FPV Камера Височина Задржете Обезглавени Режим RC Хеликоптер VS JJRC H37

Свитлива Мини Selfie Џеб Рк Камера Летало JY018 со Wifi FPV Камера Височина Задржете Обезглавени Режим RC Хеликоптер VS JJRC

DEN 1255.00
DEN 1476.96

Стока
Достапно.

Ние го избере најдобриот превозот метод на вашата земја,зависи од состојбата на транспорт.7 V 500m Ah Батеријата (различни цена се различни батеријата)
- 1 x Полнач
- 1 x 0.
- Склоплива оружје за лесен за складирање и за носење;
- Stackup на одредена висина, одличен лет, мазна слетување;
- Path-лет, нека вашата quadcopter лет, според вашиот цртеж пат;
- Едно копче да ги тргнеме и да се врати, лесно да се јавите назад вашиот quadcopter;
- На G-сензор режим прави quadcopter автоматски проследено со вашиот телефон контрола;
- Wi Fi телефон контрола, во реално-време image transfer за да го екранот на телефонот; (Поддршка на IPHONE /Андроид, скенирање на QR кодот за да ја преземете СТАН)
Вграден-во HD камера,се подобри слики;
- 3 D 360 степени flips обезбедува неверојатно антенски шоу;
- Со Обезглавени режим, целосно решавање на пилот губење на ориентација проблем;
- Долги контрола : 60m повеќе или помалку
- Височина на чекање режим поддржува стабилна лебди.Време на испорака 1.Ако не примите објект по 45 дена,ве молиме да бидат слободни да контакт.5 c
- Stackup;
- Path-лет;
- Едно копче -полетување и враќање;
- Гравитацијата Сензор;
- Фото-трансфер;
- HD Камера;
- Една клучна 360 степени тркалање;
- 6 Оска Gyroscope; Обезглавени На Владата;
- Оди напред, назад,сврти лево, десно.ние барањето дека ве молиме контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Детали

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Бренд Име:
ЏИН XING DA
Далечинска Контрола:
Yes
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Предупредување:
За Возраст Од 14+
Материјал:
Пластични
Димензии:
25.5*25.5*3.5 см (одвиваат)
Број На Модел На:
JY018
Контрола На Канали:
4 Канали
Време На Полнење:
60 мин
Акција Време:
7-8 мин
Далечински Растојание:
60m
Моторни:
Четка Мотор
Пакетот Вклучува:
Батерии,USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции
Гаранција:
РК Helicoper
Возраст Опсег:
> 8 години,> 14 години
Полнење Напон:
3.7 V
Контролор На Батеријата:
телефон контрола
Извор На Енергија:
Електричен
Приклучоци Тип:
USB
Контролор На Владата:
MODE2
Тип:
Хеликоптер
Функција:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Пакетот Вклучува:
rc хеликоптер
G-сензор:
Поддршка
Свитлива:
Поддршка
WiFi Телефон Контрола:
Поддршка
височина на чекање:
Поддршка
Обезглавени Режим:
Поддршка
Карактеристики:
Блескави
Свеж

Избор на клиенти