.

.

New
(Во акции) Оригинални Walkera F210 3D Со Devo 7 предавателот трки Летало quadcopter со OSD / 700TVL Камера RTF

(Во акции) Оригинални Walkera F210 3D Со Devo 7 предавателот трки Летало quadcopter со OSD / 700TVL Камера RTF

DEN 16545.00
DEN 18589.44

Стока
Достапно.

Кога во темни места, чип може лесно да се префрлите на инфраред надзор на владата за да се обезбеди авиони траверс нормално. Не постои ограничување на светлина, па играчите можат да летаат на тркач во текот на денот или во текот на ноќта.8 G слика пренос, играчите го поставите брзина на слободно според нивните потреби. На FPV очила не е вклучена
. Комбинација на различни модули, ограден модуларен дизајн, F210 3 D издание е безбедно, и анти-несреќа, лесно да се инсталира и расклопување. Со најновите F3flight систем, професионални брзина контролер и 5. Со избор и комбинирање на модули, играчот може да DIY на F210 3 D издание на различни производи, кои може да се потребни различни барањата на различни играчи
Пакетот вклучува :
1 * Walkera F210 Quadcopter ( RTF ,Подготвени да летаат )
1 * Walkera DEVO 7 далечинска контрола
1 * 40 C 4 S Li Po Батеријата
1 * 700 TVL Камера
1 * OSD модул
1 * Полнач
1 * Упатство
1 * Оригинална кутија
Answer : ___________________________ Note :
1.
Оригиналниот Walkera F210 Со Devo 7 предавателот РК Летало quadcopter со OSD / 700 TVL Камерата /Батерија/Полнач
Врз основа на многу години на искуство во структурните дизајн.Оптимизиран Li-po електрични core
и TX76 лесна interation направи лет време повеќе долго, и на лет повеќе е сигурна.
Камерата има еден милион пиксели, high-definition ноќ визија леќа и високи перформанси сензори, својата photosensitive сензори автоматски може да се прилагоди во зависност од осветленоста на светлината.

Детали

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Акција Време:
8~9mins
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Возраст Опсег:
Grownups
Предупредување:
не е погоден за почетници
Моторни:
Brushless Мотор
Далечинска Контрола:
Yes
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Димензии:
182x182x103mm
Гаранција:
15 дена
Контролор На Батеријата:
8 АА батерија(не се вклучени)
Далечински Растојание:
1 км
Време На Полнење:
60 мин
Материјал:
Метал,Пластика,Карбонски Влакна
Извор На Енергија:
Електричен
Приклучоци Тип:
ЕУ / САД
Полнење Напон:
110-240V
Контрола На Канали:
7 канали
Број На Модел На:
F210 3D
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Батериите,Оперативни Инструкции,Полнач,Далечински Контролер,Camera,USB Кабел
Свеж

Избор на клиенти