.

.

New
КАИ DENG КД K60 2.4 ghz 5ch 6-оската РК Quadcopter Хеликоптер 3D Флип Едно Копче се Врати НЛО Летало w/ 2mp HD Камера Кул LED Светло RTF

КАИ DENG КД K60 2.4 ghz 5ch 6-оската РК Quadcopter Хеликоптер 3D Флип Едно Копче се Врати НЛО Летало w/ 2mp HD Камера Кул LED

DEN 2437.00
DEN 2769.12

Стока
Достапно.

Ако имате било какви негативни повратни информации pls контактирајте со нас прво, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот за вас. : КАИ DENG КД K60
Боја : Црна, Бела
Фреквенција : 2.Како и да е негативна повратна информација не се реши работи. Повратни информации & Контакт со нас на : 1.5 cm
Пакет Тежина : Околу 1100g
Карактеристики :
-Со обезглавени режим функција.дури и повеќе од еден quadcopter е летање во исто време, тие нема да се мешаат едни со други. Ви благодариме за вашиот позитивен фидбек, ако сте задоволни со нашата предмети или услуги.4 G 6-Оската 4 CH 2 MP Камера РК Quadcopter RTF
Предмет БР. Сите на испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот од страна на нашите професионални КК.4 ghz 5ch 6-оската Хеликоптер 3 D Флип Едно Копче се Врати НЛО Летало w/ 2mp Камера Hd Кул LED Светло RTF
Опис :
Бренд Име : KAI DENG
Точка Име : K60 X-Борец 2. Откако ќе ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена ако не сте задоволни или не се штети. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор, ви благодариме!. Било какви прашања или коментари во врска со производи или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт.
-Со 2 MP камера,може да се земе видео и слика. Ако сакате да се вратите на предмети, ве молиме имајте ги во иста состојба како што била испратена. Но мора да ни даде слики доказ.
-6-оската систем им овозможува на quad да биде рака започна.
-На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна.

Детали

боја:
Бела, Црна
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола,Да Се Загрози Отпорни
Воздушна Фотографија:
No
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,Grownups
Број На Модел На:
K60
Материјал:
Смола,Пластика,Гума,Метал
Време На Полнење:
За 90mins
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Далечински Растојание:
300 метри
Приклучоци Тип:
USB
Контролор На Батеријата:
4 x AA
Контрола На Канали:
4 Канали
Предупредување:
Не се погодни за под 8 години.
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
37 x 37 x 9cm
Извор На Енергија:
Електричен
Гаранција:
3 месеци
Далечинска Контрола:
Yes
Акција Време:
за 8-10min
Полнење Напон:
3.7 V 700mAh Li-Po
Свеж

Избор на клиенти