.

.

New
DIY FPV Летало Quadcopter 4-оска Авиони Комплет F450 450 Рамка PXI PX4 Контрола на Летање 920KV Моторни GPS AT9S Предавателот

DIY FPV Летало Quadcopter 4-оска Авиони Комплет F450 450 Рамка PXI PX4 Контрола на Летање 920KV Моторни GPS AT9S Предавателот

DEN 15679.00
DEN 17042.40

Стока
Достапно.

1 V 4400 MAH 30 C 3 S1 P батеријата
Пакетот вклучува :
1 HJ 450 Multicopter 450 F најлон Влакна Рамка воздухопловни конструкции комплет Силна Мазна РК КК МК MWC DIY Quadcopter авион
2 Пар JMT 920 KV Г.5 милиметарски Куршум Конектор ( банана приклучок )
1 buc Кука & Јамка Лента за Прицврстување на
1 buc Т Plug Машки Конектор
1 buc IMAX РК Б3 Про Компактен Рамнотежа Полнач
4 ПАРЧИЊА Црна 140 MM Висока Опрема за Слетување Пропадна Тркала Tripod
1 buc 11.L3 GD20 3-axis дигитални gyroscope 16
2.
DIY FPV Летало Quadcopter 4-оска Авиони Комплет
HJ 450 Multicopter 450 F најлон Влакна Рамка
PXI PX4 Контрола на Летање 920 KV Моторни GPS Gimbal Radiolink AT9 S Предавателот
30 A ESC 1045 Карбонски Влакна Пропелер GPS Виткање Антена
Б3 Про Компактен Рамнотежа Полначот 1.MS5611 прецизност барометар
интерфејс
1. Brushless Мотор за DIY 3-4 S Lipo РК Quadcopter F330 F450 F550 DJI Фантом Cheerson CX-20 Летало Опис :
Надворешниот дијаметар : 28.ППМ Сигнал на Текст
6.RSSI (PWM или напон) на Текст
7.4 GHz 9 Канал Радио Предавател &
Примачот TX &RX
1 buc DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот Метал
12 компјутери 3. Надворешни МИКРО USB Интерфејс
Radiolink AT9 S 2.0 mm
Висина : 24.LSM303 D 3-axis акцелеметарски 14 / Magnetometer
3. DSM / DSM2 / DSM-X сателитски приемник компатибилен текст
4.MPU6000 6-оската акцелеметарски / magnetometer
4.2 МОЖЕ да
3. фреквенција : 168 MHZ, 256 K RAM меморија
3.32 2 MB flash STM32 F427 Кортекс М4, со хардвер подвижна точка единица за обработка
2.Futaba SBUS компатибилен влезови и излези
5.4 GHz 9 Канал Радио Предавател & Приемник TX &RX за РК Играчка Хеликоптер
Оваа ESC не се на англиски настава.

Детали

Извор На Енергија:
Електричен
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
за 800m
Бренд Име:
jmt
Број На Модел На:
PXI
Далечинска Контрола:
Yes
Возраст Опсег:
> 14 години
Приклучоци Тип:
ЕУ/ВЕЛИКА БРИТАНИЈА/САД
Моторни:
Brushless Мотор
Контрола На Канали:
9 канали
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Материјал:
Метални,Пластични
Тип:
Хеликоптер
Воздушна Фотографија:
No
200009651:
349906
6:
366243
Модел:
F02192-AE
Карактеристики:
200002556,8707
Свеж

Избор на клиенти