.

.

New
РК Самосвали Камион 2.4 G 4WD Далечински Управувач Цртичка Количка Инженер 6CH Recharger Демо Функција со Светла и звуци Модел Играчки Хоби

РК Самосвали Камион 2.4 G 4WD Далечински Управувач Цртичка Количка Инженер 6CH Recharger Демо Функција со Светла и звуци Модел

DEN 2496.00
DEN 6239.52

Стока
Достапно.

4 cm)
• Камион Тежина : 3.html
и закажете
.com/store/product/Add-Original-Box-for-Model/611015_32556140263.5 cm)
• Пакет Големина : 22.5 V*2 АА Батерија(не се вклучени)
• Материјал : Безопасни Пластика,Електронски Елементи,Гума.4 G Радио Систем за Контрола на 6 Канал 4 Тркала РК Депонија Камион со LED Светла и звуци Функција :
• Канал Целосна Функција Контрола
• Напред,Назад,Сврти Лево,Свртете Десно,
• Задните 4 Тркала Систем
• Еден Копчето Start,Симулација Звучен и Светлосен Ефект
• Демонстрација Функција
• 2.
• Погоден Возраст : 4+
• Скала : 1 : 20
Пакет Листата :
1*Камион 1*Контролер(1.5 V*2 АА Батерија, Не се Вклучени) 1*Полнач 1*4.4 GHZ
• Контрола на Опсег : 98. Забелешка : Поради транспорт безбедност, Ние ќе ги искористиме цврста Картонска кутија, наместо на Оригиналната кутија,ако треба оригинална кутија,pls отворете го овој линк :
http : //www.8 V/400mah Ni-Cd Батерија
• Далечински Контролер Батерија : 1.32 Кг)
• Пакет Тежина : 5.1 ft(30-100)
• Камион Големина на : 15.89 Кг)
• Играње Време : 15-20 Минути
• Chargering Време : 2-10 Час
• Камион Батерија : 4.4 G Радио Систем за Контрола на(Не-мешање од страна на мулти-играње)
• Burglar Аларм Светлина
• Контрола На Дампинг Акција
• Прескокнете Кофа До&Долу
Спецификации :
• Брзина : 10-15 Km/H
• Боја : Жолта
• Контрола Freqency : 2.8 V/400mah Батеријата на Топли Совет : Пред да Го Користите, ве Молиме да ја Полните Батеријата Целосно или Употреба Новата Батерија, се Обезбеди на сите Функција е Нормален; Деца Треба да биде под Надзор од страна на Родители или Старатели Додека Играте.

Детали

боја:
Жолта
Тип:
Автомобил
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Предупредување:
Децата Треба да биде под Надзор од страна на Родители или Старатели Додека Играте
Скала:
1
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,5-7 Години,> 6 години,Grownups
Гуми Песна:
29.6 cm
Гаранција:
1 година
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
сертификација:
3C
Серво управувач:
16g
моќност:
електронски моќ
Далечински Растојание:
До 50M
Материјал:
Пластика,Гума
Акција Време:
10min
Пакетот Вклучува:
Полнач За Батерии,Далечински Контролер
Бар-кодот:
No
3C:
Тип
Димензии:
други
Бренд Име:
hugine
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Контрола На Канали:
6 Канали
Wheelbase:
32.4 cm
Вртежен момент:
50N.м
Тип Број:
33233
Далечинска Контрола:
Yes
Полнење Напон:
110-240V
Пригушување серво:
16g
Број На Модел На:
Други
дизајн:
Висока Брзина на РК автомобил
Карактеристики:
Шок Отпорни, Модел, Музички, Светкави
Свеж

Избор на клиенти