.

.

New
3мм 2 двор 3 реда Кристал Црна Кристал Првенство Синџир Сребро База Блиску Ноктот Фустан Декорација Трим Applique да се Шие на Облека Y3548

3мм 2 двор 3 реда Кристал Црна Кристал Првенство Синџир Сребро База Блиску Ноктот Фустан Декорација Трим Applique да се Шие на

DEN 477.00
DEN 477.12

Стока
Достапно.


Материјал : Стакло, Кристал
Боја : Crystal + Црна ( среден кристал е црна, два страна кристал е кристално боја.)
Големина : 3мм
Должина : 2 метри(1yards=0.914 m);3 реда/двор.
База : Сребро база блиску ноктот
Се користат за многу работи : Облека,Чанти,Чевли,Свадба фустани,вечер фустан,партија фустан,итн.

Детали

боја:
1 двор, 2 двор, 3 двор
Тип На Производ:
Rhinestones
Обликот:
Круг
Употреба:
Облека,Чевли,Кеси
Материјал:
Стакло
Број На Модел На:
Y3548
Техника:
Шие-На
Стил:
Flatback
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
Тип На Производ:
Луксузни Костими Синџир
боја:
Црна Кристал Кристал Средување
Материјал:
Кристално Стакло Кристал Првенство Синџир
Пакување:
2 дворови/3rows
база:
Сребро база блиску ноктот
Техника:
Да се шие на кристал синџир
Користат За:
Партијата се облекуваат,вечер фустан,свадба се облекуваат,да се шие на облека,итн
Користат За:
Луксузна облека,украси за облека,божиќ декорација,итн
Големина:
3mm
Свеж

Избор на клиенти