.

.

New
DIY дома 360W DC12-24V rgb LED Засилувач 12V 30A за RGB LED лента, светлата за влез 360W

DIY дома 360W DC12-24V rgb LED Засилувач 12V 30A за RGB LED лента, светлата за влез 360W

DEN 548.00
DEN 684.96

Стока
Достапно.

Поврзани Објекти -
360 W RGB Засилувач 12 V 30 A за RGB LED лента светлина
Спецификација : име на Производ : LED Алуминиум RGB Засилувач Напон : DC12-24 V излез : три CMOS мозоци-ја отвори излезната Max Моќ : 360 W Материјал : Алуминиум режим на конекција : заедничка анодна MAX. излезна струја : 10 A секоја боја на производот димензија : L128 XW63 XH23mm Тежина : 150g/еез
Корисникот Настава :
Напомена :
1.Поврзете на светлината кабел за да контролер, а потоа поврзување на напојување. Бидете сигурни дека
конекција правилно пред да се вклучи .
2. Бидете сигурни дека моќта е DC12 V-24 V , Инаку, контролорот ќе биде скршен.
3. Кога допир со рака, индикатор на горниот лев агол покажува црвено, што значи дека ќе мора
веќе го допре. Ако не, вие не допирајте уште.
4.Нормално индикатор светлото околу обврзувачки пост секогаш ќе светлината по поврзувањето.Или таму
е нешто во ред со жици.
Плаќање :
Информациите на компанијата :

Детали

боја:
Сребро.
Тип На Објект:
RGB Controler
сертификација:
ЕМК,CQC,УЛ,ССА,VDE,LVD,CCC,ГШ,RoHS,PSE,FCC,CE
Напон:
85-265V
Применливи Светла:
led лента светлина
Max. Оптоварување На Моќ:
720W
Материјал:
Стакло
Далечински Растојание:
Помалку од 20 m
Гаранција:
2 години
Број На Модел На:
ГД - TRGB06
Controled Метод:
PWM
Режим На Конекција:
RF
Осцилација фреквенција:
50
Wattage:
360w
Бренд Име:
GIDEALED
Карактеристики:
лесно користење
Извор На Енергија:
AC
Свеж

Избор на клиенти