.

.

New
Златни Метални Резервоарот за Гориво Капа за Jeep Wrangler JK Неограничен X Спорт Слобода Сахара 2/4Door Автомобил Внатрешна Додатен Гас Маска Трим #CEK061-G

Златни Метални Резервоарот за Гориво Капа за Jeep Wrangler JK Неограничен X Спорт Слобода Сахара 2/4Door Автомобил Внатрешна

DEN 685.00
DEN 737.28

Стока
Достапно.


Инсталација метод :
1.
До 2015 Jeep Wrangler X Издание Спорт Комунални 2-Врата -Сертификати. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
До 2015 Jeep Wrangler Willys Вилер Спорт Комунални 2-Врата -Сертификати. V6 ГАС Природно Aspirated
2016 година Jeep Wrangler Unlimited Рубикон Спорт Комунални 4-Врата 3. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
До 2015 Jeep Wrangler Unlimited Рубикон Спорт Комунални 4-Врата 3. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
2016 година Jeep Wrangler Unlimited Спорт Спорт Комунални 4-Врата 3.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.Според споредба држиме до неа, и притиснете за 1-2 минути (Забелешка : не се мијат вашиот автомобил во 24hours , лепило треба да биде поправено по 12 часа )
5.6 L 3604 CC 220 Cu. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
До 2015 Jeep Wrangler Unlimited Спорт Спорт Комунални 4-Врата 3.
2014 Jeep Wrangler Слобода Издание Спорт Комунални 2-Врата -Сертификати. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
2016 година Jeep Wrangler Спорт S Спорт Комунални 2-Врата 3.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu. V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
2016 година Jeep Wrangler Рубикон Спорт Комунални 2-Врата 3.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.
До 2015 Jeep Wrangler Willys Вилер Спорт Комунални 4-Врата -Сертификати.6 L 3604 CC 220 Cu.
2014 Jeep Wrangler Височина Спорт Комунални 2-Врата -Сертификати.Восок или прашина итн.
2014 Jeep Wrangler Поларна.
2014 Jeep Wrangler Височина Спорт Комунални 4-Врата -Сертификати.6 L 3604 CC 220 Cu.6 L 3604 CC 220 Cu.Pls употреба на алкохол или агент за чистење на позицијата на инсталацијата (да бидете сигурни дека тоа без маснотии.6 L 3604 CC 220 Cu.
Спецификации :
Состојба : 100% сосема нов
Точка Име : Цинк легура Резервоарот за Гас Капа
Материјал : Висок квалитет на Цинк легура
Дијаметар : 7,6 cm/3inch
Боја : Златна
Количина : 1 BUC
Fitment :
Jeep JK Wrangler 2007-2017 2/4 D
Jeep JK Wrangler Unlimited 2/4 D
Answer : ___________________________ Note :
Ова одговара за Jeep Wrangler JK Резервоарот за Гас Капа Трим, ве молиме да се осигурате овој дел на вашиот автомобил е иста како и нашата слика покажуваат И потврдуваат големината на оваа точка одговара на вашиот автомобил пред да го купите!
Ако не можете да го инсталирате, ве молиме да се најдат професионален одржување на вработените, да ви помогне да инсталирате.

Детали

Тип На Објект:
Резервоарот Опфаќа
Објектот Должина:
3.1inch
Име На Модел:
CEK061-G
Објектот Висина:
1.1inch
Објектот Тежина:
96g
Модел Година:
2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017
Специјални Функции:
Оригиналниот Внатрешна Гориво Додатен Покрие Резервоарот За Гас
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Објектот Ширина:
3.1cm
Материјал Тип:
Цинк Легура
Бренд Име:
WISENGEAR
клучни зборови 1:
Автомобил Стил
клучен збор 2:
автомобил додаток
Дијаметар:
7.6 cm/3inch
боја:
Злато
Состојба:
100% Сосема Нов
Свеж

Избор на клиенти