.

.

New
Мултифункционален Реле Модул Јамка Одложување Тајмер Се Префрлат На Авто-Заклучување Насловна Автоматизација

Мултифункционален Реле Модул Јамка Одложување Тајмер Се Префрлат На Авто-Заклучување Насловна Автоматизација

DEN 259.00
DEN 359.52

Стока
Достапно.

За Превозот Подготвува Време : ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3-5 дена по вашата исплата .Ако ви се задоволи со објектот и услуги ,ве молиме оставете Позитивни Повратни информации (5 ѕвезди) за нас , ви благодарам многу 2.За Наплата 1.Дали вашиот производ се појави на квалитетот на проблемот или е оштетен ,ве молиме слободно контактирајте со нас ,ние ќе ја или наплата за вас 2.Ние секогаш се декларираат стоката како подароци за да се избегне или намали царинските давачки и леснотија обичај постапка 4.Ве молиме имајте во предвид ние не се преземе одговорноста на сопствени грешки и данок .Ако не примате предметот по заштита на време ,ние ќе го препрати или наплата за вас 3.Ви благодариме за вашата поддршка !! Доколку ви се допаѓа нашата Продавница : Add to store листа Доколку ви се допаѓа нашата содржина : Add to Wishlist,Ни Остави со 5 ѕвезди
. Ако не се примените стоки во 60 дена ,ве молиме контактирајте со нас за некое време . проширување ,не се отвори спорот за оваа причина ,бидејќи испораката е сосема надвор од продавачот контрола,тоа треба да биде поштата должност,благодарение Ако сакате брза испорака,ние препорачуваме да изберете изразат како што курирската служба DHL ,EMS итн.За Feed back 1.1 : нормално отворен реле интерфејс, реле станува празни пред, се повлече shorting по COM1
COM1 : Реле Заеднички Интерфејс
NC1 : нормално затворен реле интерфејс реле shorted пред и COM1, се повлече празни пост
Модул : 12 V
Материјал : Пламен ретардирани епоксидна смола
1. Тоа е зачувам плаќање методи на кои можете да им верувате за да се плати.
Функција :
Функција 1 : Времето Избор : По моќ реле одложување време T 1, Т 1 во 0 секунди
прилагодливи помеѓу -270 часа, даде CH1 конектор е висок пулсот сигнал
(висок времетраење е поголема или еднаква 20ms, во натамошниот текст истиот), repeat (повтори) горенаведените функции
Функцијата 2 : Темпиран disconnect : На моќ реле, временско реле off delay време T, 1,
Т 1 во 0 секунди прилагодливи помеѓу -270 часа, давање на високо ниво
пулсот сигнал CH1 конектор, повторете ја горе функции
Функција 3 : Јамка Времето на Чекање На 1 : По моќ, да не се повлече на реле, доцнењето
Т 1 по пристигнувањето реле; повлече реле исклучите време T2 по пристигнувањето, а потоа се повторува над државата,
одложувањето на времето T 1 и T2 во 0 секунди прилагодливи помеѓу -270 часа, давање на високо ниво пулсот
сигнал CH1 конектор, можете да продолжите со овие функции
Функцијата 4 : Јамка Времето на Чекање 2 : По моќ, реле веднаш се повлече, доцнењето
Т 1 по пристигнувањето реле исклучен; исклучување време T2 пристигнува реле, а потоа се повторува над државата,
одложувањето на времето T 1 и T2 во 0 секунди - прилагодлив помеѓу 270 часови и да им даде CH1
конекторот е висок пулсот сигнал, овие функции можат да бидат повторно отворени
Функцијата 5 : Latching реле режим : CH1 конектор да реле високо ниво пулсот сигнал,
реле, да им даде на високо ниво пулсот сигнал реле исклучен
Функција 6 : Активирањето реле режим : CH1 конектор со висок сигнал реле,
реле, со висок исчезна, реле исклучен
Функцијата 7 : Конечни јамка времето на чекање на 1 : Функција 3, врз основа на бројот
на циклуси на зголемување на функционалност, тогаш ТОА и T2 во 0 секунди -9999 секунди
прилагодливи помеѓу 1-9999 пати во меѓу циклуси прилагодливи
Функцијата 8 : Конечни јамка времето на чекање 2 : Во функција 4, врз основа на бројот на циклуси
зголемена функционалност, тогаш Т 1 и T2 во 0 секунди -9999 секунди прилагодливи
меѓу 1-9999 пати во меѓу циклуси прилагодливи
Функција 9 : Прилагодено Режим : Задржани
Две модул интерфејс :
Модул за контрола на страна : постојат 3-жица интерфејс, сите интерфејси се терминал, user-friendly
DC+ : DC напојување позитивни(со 5 V, 12 V и 24 V модули за да изберете од)
DC- : DC моќност катоден
CH1 : Одржи на Текст Откривање Интерфејс
Реле излези : 3-жица интерфејс, сите интерфејси се терминали
БР.

Детали

Теорија:
Напон Реле
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Заштита На Функција:
Запечатени
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
98042
Напон:
120V
Употреба:
Општа Намена
Свеж

Избор на клиенти