.

.

New
20PCS 2 Каналот 12V Реле Модул Реле Проширување Одбор 2-канален 12v Ниско Ниво Предизвикани 2-начин Реле Модул за Arduino

20PCS 2 Каналот 12V Реле Модул Реле Проширување Одбор 2-канален 12v Ниско Ниво Предизвикани 2-начин Реле Модул за Arduino

DEN 1845.60

Стока
Достапно.


20 PCS 2 Каналот 12 V Реле Модул Реле Проширување одбор 2-канален 12v ниско ниво предизвикани 2-начин Реле Модул за Arduino
Производ препорака :
100% сосема нов и висок квалитет;
Капацитет на товарот : (250 VAC, 10 A; 30 VDC,10 A)
Реле имаат КООРДИНАТОР и НЕ се за вашиот избор и влезот е 12 VDC;
Силна возење способност, стабилни перформанси. Активирањето на тековната 5m A;
Модул порти :
VCC;GND;CL1( delay1 контрола порта, ниското ниво); CL2( одложување 2 контрола на пристаништето, ниското ниво);
БР.1(RLY1 излез нормално отворен); COM1;NC1; NO2; COM2; NC2;

Детали

Теорија:
Електромагнетни Штафета
Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Број На Модел На:
2 канал 12v
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Напон:
12V
Извор На Енергија:
DC
Големина:
Miniature
Свеж

Избор на клиенти