.

.

New
DC12V 4 Канал 4-CH Ниско Ниво Активирањето Оптички Спојка Реле Модул Коло

DC12V 4 Канал 4-CH Ниско Ниво Активирањето Оптички Спојка Реле Модул Коло

DEN 479.04

Стока
Достапно.


Спецификација :
Име На Производ
Optocoupler Возачот Реле Модул
Реле Тип
SRD-12 VDC-SL-В
Серпентина Напон
DC 12 V
Пол Број
Канал 4
Оптоварување
AC 250 V 10 A ,AC 125 V 10 A
DC 30 V 10 A, DC 28 V 10 A
Тип
Ниско Ниво Активирањето
Одредување Дупка Кол
3мм/0.12"
Вкупната Големина
75 x 55 x 17.5 mm/2.9" x 2.2" x 0.69"(L*W*H)
Материјали
Метал, Пластика, Електрични Делови
Главната Боја
Сина
Тежина
58g
Пакет Содржина
1 x Optocoupler Возачот Реле Модул
Опис : Ова е 4-Канал ниско ниво активирањето optocoupler возачот реле модул. Опремени со енергија реле, AC 250 V/125 V 10 A, DC 30 V/28 V 10 A.

Детали

Употреба:
Општа Намена
Број На Модел На:
VT2016407785
Свеж

Избор на клиенти