.

.

New
РБС-4815DA 15A Една Фаза 3-32VDC до 24-480VAC Цврста Состојба Реле

РБС-4815DA 15A Една Фаза 3-32VDC до 24-480VAC Цврста Состојба Реле

DEN 154.08

Стока
Достапно.


Детали

Заштита На Функција:
Запечатени
Број На Модел На:
РБС-4815DA
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
15A
Напон:
3-32VDC
Контакт префрлување тековната:
2mA
Контакт префрлување напон:
1.5 V
контакт форма:
нормално отворен
Номинална Струја:
DC4-12mA
контрола на напон:
3-32VDC
Оптоварување Напон:
24-480VAC
Големина:
62*45*23.5mm
Mouting Метод:
Топ фиксна
Фаза:
Еден
Тип:
DC контрола AC
Свеж

Избор на клиенти