.

.

New
DC 12V 30A Еден Канал Авто-заклучување Мултифункционален На Копчето за вклучување Реле Модул Одбор Optocoupler Изолација

DC 12V 30A Еден Канал Авто-заклучување Мултифункционален На Копчето за вклучување Реле Модул Одбор Optocoupler Изолација

DEN 373.92

Стока
Достапно.

Ниво активирањето на владата : TTL ниво висок /низок активирањето(изборен) Копчето се активира режимот на Допир копче за префрлување,секој пат притиснете реле,режимот ќе се промени.Модул за полнење и активирањето на сигнал текст интерфејс : V : полнење негативни; L : ниска предизвика сигнал текст; H : висок предизвика сигнал текст; V+ : полнење позитивни.Скокач за изолација / не-изолација изберете : V1/G1 е модул за полнење позитивни /негативни; V2/G2 е реле полнење позитивен/ негативен. Времето за испорака зависи од превозникот. Индикатор : моќ индикатор светлото е зелена додека повлекување на индикатор светлото е црвено . Не НСД лево е подобро од 1-4 ѕвезди за нас.Кога ќе се применуваат изолација , само да се отстрани два скокач капи ,тогаш реле за полнење може да се добие енергија од V2,G2 одделно.
Модул име : Еден Канал Мултифункционален Реле(30 A) Полнење напон : DC 12 V Quiescent струја : во Рамките на 10u A Реле : оригинални Song Le реле ,AC напон 220 V/30 A ,DC 30 V/30 A. Кога ќе се применуваат не-изолација , V1,V2,G1,G2 се краток спој со скокач капа ,реле за полнење може да се добие енергија од модул директно . Друг метод на плаќање ве молиме контактирајте со нас.нормално отворен & нормално затворен Изолација на владата : Optocoupler,тоа е сосема изолирани кога реле се полни сам. Ве молиме да ни кажете што дефектот е и вашата цел број, ако барањето размена или гаранцијата.Прекинувач : секогаш кога ќе притиснете на прекинувачот,реле е на чекање ќе се промени.

Детали

Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
Опис
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Теорија:
Опис
Заштита На Функција:
Опис
Свеж

Избор на клиенти