.

.

New
TROS 8 9-Вози Електронски Гас Контролер TP-603 случај за KIA K5, Sportage, K7, Hyundai IX35, Tucson, Veracruz, Azera итн

TROS 8 9-Вози Електронски Гас Контролер TP-603 случај за KIA K5, Sportage, K7, Hyundai IX35, Tucson, Veracruz, Azera итн

DEN 8639.52

Стока
Достапно.

н гас заостанува. Кога ЕКИ утврди дека возачот има намера за забрзување, тоа
ќе го активирате брзо отворање на ѓердан преку коло сигнали за да се подобри одговарајќи
чувствителноста на гас. По ПОТЕНТЕН БУСТЕР се користи за
долго време, дури и ако возачот да вози автомобил со претходните "миле" стил на возење, моторот
сепак ќе. Тоа лесно може да се најде преку принципот споредба, кои летаат-
по жица гас карактеристики едноставен систем и директна контрола, со дел од
отворање ширина на гас и ѓердан да биде 1 : 1.7), IX35, Tucson, Veracruz, Azera . Карактеристики на Електронски Контролен Систем и ЕКУ(ECU)
Во модели со електронски контролен систем, ЕКИ ќе ги анализира газејќи длабочина
на гас во комбинација со авто услови кога контролирање на електронски ѓердан, и
потоа се пресмета соодветни отворање ширина на ѓердан во овој момент. Електронски гас е именуван во споредба со fly-by-wire гас
која има директна врска помеѓу пригушување на возилото и ѓердан со тенок челик
жица.6 L БЕНЗИН/2. Модел :
Ф1 Удобност режим
F2 Спортски модел
F3 Тркачки модел
НИТУ Оригинални автомобил режим
ЕК економски модел
F1 F2 F3 и ЕЗ модел сите имаат ниво 1-9 прилагодливи
III. Електронски Гас и Fly-by-wire Гас
Заедно со брзиот развој на авто индустрија, автомобилските производители во Америка,
Германија, Јапонија и други земји последователно донесен електронски контролен
систем на почетокот на 1990-тите години. Кога нуркач
забрзува одеднаш во времето на стартување (упатуваа на педалата за најголема), ЕКИ ќе
се изврши анализа според моменталната авто брзина, отворање ширина на ѓердан и
други фактори, соодветно ограничување на отворањето ширина на ѓердан од перспектива
на заштеда на гориво и разумни издувната емисија, како и контрола на гориво спреј систем да
ограничување на максималната спреј на системи за вбризгување на млазницата во исто време.

Детали

Hyundai Модел:
Veracruz
За Возило Брендови/Модел:
Hyundai
Земја/Регион на Производство:
Кина
Veracruz-Година:
2008,2012,2011,2007,2009,2010
Поставување на Возило:
ПРЕД
Другиот Дел Број:
-
Производителот Дел Број:
TP-603
Специјални Функции:
Забрзување подобрување на
Објектот Должина:
-
Објектот Тежина:
0.4
Објектот Ширина:
-
Материјал Тип:
чипови
Осветленост Дел Број:
-
Бренд Име:
TROS
Објектот Висина:
-
Тип На Објект:
Потентен Бустер 8
Дисплеј Во Боја:
Златни рабови
Гаранција:
Три години
Свеж

Избор на клиенти