.

.

New
IP65 30W tripod батерија потоп светлината LED Батерија светлина Мобилни осветлување камиони издигнувајќи проект-светлина

IP65 30W tripod батерија потоп светлината LED Батерија светлина Мобилни осветлување камиони издигнувајќи проект-светлина

DEN 3312.00

Стока
Достапно.

Спецификација : 1) извор на Светлина : 3*10 W Epistar LED чип,90 LM/W 2) време на полнење : 5 часови 3) Работно време : 8hours ,4levels затемнување, макс. време на извршување 12hours 4) Безжични и преносни 5) Батерија : 7.4 V2200 MAH Литиум полимер батерија 6) AC/DC адаптер и 12/24 V автомобил приклучокот на полначот и издигнувајќи пол вклучени 7) Со индикатор за полнење,кога на полнење,индикаторот ќе флеш црвена и зелена. Кога целосно наполнета,индикаторот led ќе се претвори во зелена. 8) На tripod 60СМ-155 CM 9) Со полнење заштита и празнење заштита 10) работи во постојан струја 11) IP65 12)Боја температура : Топло бела : 3000-3300k Природата белата : 4000-4500k Чиста бела : 6000-6500k 13)Зрак агол : 120 или 140 степен (правоаголни зрак) Гаранција : 3 години . Примена : 1.дома,магацин,фабрика,и работилници 2.сала за состаноци,изложбена сала 3.Автопатот за патарина станица и гас место; 3.Gymnasion и супермаркети итн.
Вграден одбор за контрола и замена на батеријата
1.Вграден-во постојан струја и постојан притисок интелигентни на полнење и празнење одбор за контрола
за да се обезбеди на животниот век на батеријата.
2.Со машки и со женски терминал, лесно да ја замените батеријата.
Производ фотографии :
CE, ROHS Одобрен :
За Нас
Ние ќе се обезбеди адаптери треба

Детали

Емитуваат Боја:
3000K, 6500K
Wattage:
30W
Тип На Објект:
Поплави Светла
Стил:
Современа
сертификација:
CE,PSE,RoHS,EMC
Заштита Ниво:
IP65
Тело Материјал:
Алуминиум
Заврши:
Бранеа Никел
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
ХЛ-FR10A3
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
12V
Извор На Енергија:
Сончевиот
Повод:
Плоштад
Свеж

Избор на клиенти