.

.

New
III НОВА надградба Лаптоп/КОМПЈУТЕР Хард диск Отворена поправка алатки За 2.5/3.5 инчен САС SCSI+28pc/set Хард диск главата замена алатки s

III НОВА надградба Лаптоп/КОМПЈУТЕР Хард диск Отворена поправка алатки За 2.5/3.5 инчен САС SCSI+28pc/set Хард диск главата замена

DEN 9145.92

Стока
Достапно.

Заглавен за моторот, моторни серпентина краток спој, со послаб квалитет на магнетна главата, зборување, читање и пишување, раководител чип коло аномалии на вина сигнал засилувач, зборување, читање и пишување треба да го замени на главата, диск, итн додатоци кои се користат во работењето. Целосно се земе во предвид видот на компјутерот, хард диск тип, диск број на број на глави, глави, berthing област (надвор слетување во рамките на слетување) и други фактори, уникатен поправање на дупки, игли, сиднеј и други персонализирани дизајн не само што целосно фиксна глава, исто така, ќе им помогне ве водиме на главата безбедно и лесно во и надвор од дискот област или паркирани рамка, така што "главата" се зголеми безбедно функционирање и сеизмички капацитет, исто така, е истовремено да се зајакнат. 3 , посветена на високо-моќ " магнет Каи puller ," така што тешко "магнет рамка" за лесно и безбедно функционирање 1/set хард диск поправка алатки, вклучувајќи 28/ЕЕЗ Хард диск главата замена алатка Хард диск поправка алатки (Погоден за 55 видови на хард дискот главата замена Применливи да се 2. За моторни заглавени, моторни серпентина shorted, раководител понизок квалитет писменост , читање и пишување главата чип сигнал засилувач коло грешка дека треба да се замени со главата и други делови на диск се користи во работењето . Компанијата повторно започна првиот светски "функција уникатен" отворање на податоци за обновување на хард главата собрание, за да ги одинсталирате асистент - 28 одговараат глави алатка. Објасни во детали, чекор по чекор, видео наставни материјали : 2,5-инчен и 3,5-инчен хард диск Отворен Диск екстракт диск трампа, раководител отстранување и инсталација тешко вештини. Понатаму предност на дискот е "мулти-блок диск" промена на девизниот операција, тоа е можно да се осигура дека целата колона апсолутна concentricity. Секој ракав на дискот чист зголемување двојна заштита, работа биро поставува отвори втората генерација на машини врз основа на подобри многу, користење на било регулација на височина од 4 метри.

Детали

Тип:
Рака Алатки
Примена:
Компјутерска Алатка За Полнење
Број На Модел На:
28
DIY Материјали:
Електрични
Број на Парчиња:
1
Тип:
Рачни Алатки, Хард диск главата замена алатка
Свеж

Избор на клиенти