.

.

New
2.5 бар / Mpa пумпа за притисок додатоци прирачник притисок мерач на притисок мерач

2.5 бар / Mpa пумпа за притисок додатоци прирачник притисок мерач на притисок мерач

DEN 315.00
DEN 331.20

Стока
Достапно.

Во процесот на испитување, доколку се најде на воздухот во внатрешноста,може да се отвори вода вентил додека воздухот да излезе на крај. Со цел да се подобри тестирање на ефикасноста, насочени контејнери или опрема, може да се полни со вода на прв, а потоа поврзете ги притисок на пумпа штекер цевка. Специјална тестирање на садови под притисок и притисок опрема, цевки, вентили, гумени делови и други притисок уред под притисок.
Тука искрено добредојде на нашите пријатели од двата дома и во странство да ни се придружат и да се создаде брилијантна иднина! Ние сме подготвени да влезат во деловен однос со вас врз основа на рамноправност и взаемна корист! Ако постои нешто што може да се стори за да ви помогне, ние ќе бидеме повеќе од среќни да го стори тоа. По завршување на тестот, за да се олабави вода вентил, пад на притисок, со цел да се избегне оштетување на притисок колосек. Ве уверуваме на нашите најдобри услуги на сите времиња! Ние се бара продолжување на вашата доверба и поддршка!
.
Работата и maintanence :
1.

Детали

Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
Структура:
Клипот Пумпа
Број На Модел На:
Ј-S2
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
JIANHUA
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Примена:
Вода притисок тестирање
моќност:
Рака
Гориво:
упатство
Место на Потекло:
Кина Копното
Стапка на вода вшмукување по мозочен удар:
Притисок:
25kg/cm2
Материјал:
Челик
Тежина:
0.3kg
боја:
Жолта
Примена:
Свеж

Избор на клиенти