.

.

New
BML-20 Двоен Начин Мастило и Лепак Пневматски Дијафрагмата Пумпа

BML-20 Двоен Начин Мастило и Лепак Пневматски Дијафрагмата Пумпа

DEN 13440.00

Стока
Достапно.

Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. снабдување воздух притисок : 0. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.)
За повратни информации :
1.
За плаќање : 1.
Се користи за :
Вода-базирани мастило печатење машина, гравирање и печатење, flexo печатење и композитни лепак машина и со течни честички, сите видови на циклусот на запаливи течни испорака систем. Тоа само ве однесе 30 секунди. Ви благодарам многу !
.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
Производот е Параметар :

Повеќе производи pls кликнете тука :
Пумпа додатоци вискозност тест & миксер, ве Молиме кликнете подолу фото да се купи одделно :
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
BML-20 Двоен Начин Мастило и Лепак Пневматски Дијафрагмата Пумпа
Име : Двоен Начин Пневматски Дијафрагмата Пумпа
Место на Потекло : Кина
Број на модел : BML-20
Материјал на Пумпа : Алуминиум Легура
Материјал на Дијафрагмата : PTFE
Калибар Дијаметар на влезот или излезот : 20mm
Флукс : 54 L/Мин
Цврсти честички лимит : 3мм
Max.

Детали

моќност:
пневматски
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Употреба:
Воздушна Пумпа
Број На Модел На:
BML-20
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
Кружат мастило, лепак и други течни
Притисок:
0.2~0.7 MPa
Гориво:
пневматски
Материјал на Дијафрагмата:
PTFE
Тело Материјал:
Алуминиум
Max.Проток:
54L/мин
Отворот Материјал :
Нерѓосувачки Челик
Калибар Дијаметар на влезот или излезот:
20mm
Цврсти честички граница:
3мм
Снабдување воздух притисок:
0.7 Mpa
Функција:
Употребата на запаливи и експлозивни средина
Примена:
Вода-базирани мастило печатење, гравирање , flexo pringting машина и сл.
Свеж

Избор на клиенти