.

.

New
5L/M електрични diaphragm12v dc пумпа за притисок со brushless мотор

5L/M електрични diaphragm12v dc пумпа за притисок со brushless мотор

DEN 1728.00

Стока
Достапно.

Може да се работи за долго часа
*Белешки од 12v dc пумпа за притисок
1.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
12v dc пумпа за притисок
*Спецификација на 12v dc пумпа за притисок
Модел Големина на(mm) Напон (DC/V) Моќност (W) Проток на воздух (L/M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)
ZW512-604-2900
92*38*62 12 V ,24 V 4
5 -66 160 280
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.Масло отпор и лесна инсталација
3. : 18 КГ
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.Долг животен век на собна температура средина.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.
* Карактеристики на 12v dc пумпа за притисок
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
*Примена на 12v dc пумпа за притисок
1.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.DC brushless мотор
4.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.

Детали

Напон:
12V, 24V
Број На Модел На:
ZW512-604-2900
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Притисок:
160kpa притисок
Гориво:
DC напојување
основните материјали:
Пластични/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC brushless
Сертификат:
ISO9001
Тип:
12v dc пумпа за притисок
боја:
Сива
is_customized:
Yes
Големина:
92*38*62mm
Свеж

Избор на клиенти