.

.

New
се извезуваат во 58 земји пумпа за вода сончевиот систем земјоделството 3 години гаранција соларни borehole пумпи

се извезуваат во 58 земји пумпа за вода сончевиот систем земјоделството 3 години гаранција соларни borehole пумпи

DEN 19152.00

Стока
Достапно.


Повеќе пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Зошто да се избере нашиот пумпа за вода сончевиот систем земјоделството?
Нашите пумпа за вода сончевиот систем земјоделство извезуваат во 58 Земји, промените Редоследот го оценувате до 80%
Никогаш не продаваме било обновено пумпа за вода сончевиот систем земјоделство, ние се Alibaba Меѓународната Трговија Осигурување Претпријатието
Со професионални инженери истражување, ние сме првото претпријатие да направи високо-технолошки пумпа за вода сончевиот систем земјоделството во Провинцијата Жеџијанг.
П5 : Како за време на испорака?
A : Usualy, 10-30days.
соларна пумпа за вода соларна енергија пумпа за вода пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Било каков проблем во врска со нашата пумпа за вода сончевиот систем земјоделство, ве молиме слободно контактирајте со нас
Продажниот Оддел на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Карактеристики на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
1. Наводнување на agricuture. Предвидено од не-враќање на вентил за да се избегне штета поради backflow на вода во затвори на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството или вода чекан влијаат на
5. Снабдување со вода за фарма
6. Базен пополнување
7. пумпа за вода сончевиот систем земјоделството е висока effenciency, заштедите електрична енергија. пумпа за вода сончевиот систем земјоделството е мала тежина и лесен, во движење и инсталација. Убав изглед и сите течност-полагање компоненти и на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството и пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
се направени од не ' рѓосувачки челик. атирови понуда за bivouac или кампување автомобил
8.
Повеќето од добавувачи користите стар мотор.
Материјал на делови на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
пумпа за вода сончевиот систем земјоделство тело : не ' рѓосувачки челик
пумпа за вода сончевиот систем земјоделство тело : не ' рѓосувачки челик
Impeller на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството : нерѓосувачки челик
Лого на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството : Увезени од Јапонија
Апликации на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Примена на пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
1.

Детали

Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
моќност:
Електричен
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Структура:
Multistage Пумпа
Број На Модел На:
3FLD3.2-40-48-400
Примена:
Подводните
Standard or Nonstandard:
Стандард
Гориво:
Електричен
Број На Модел На:
3FLD3.2-40-48-400
Напон:
DC48V water pump solar system agriculture
Соларна Енергија:
400W пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Отценети/max глава:
30/40m пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Отценети/max проток :
1/3.2 Т/H пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Материјал:
нерѓосувачки пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Штекерот/Дијаметар :
32/75mm пумпа за вода сончевиот систем земјоделството
Свеж

Избор на клиенти