.

.

New
60ml/мин, 4 ролки, 24Vdc Перисталтиката Пумпа со Куќиште, Exchangeable Пумпа Главата и одобрени од FDA PharMed BPT Перисталтиката Цевка

60ml/мин, 4 ролки, 24Vdc Перисталтиката Пумпа со Куќиште, Exchangeable Пумпа Главата и одобрени од FDA PharMed BPT Перисталтиката

DEN 1392.00

Стока
Достапно.

Овој производ не содржи AC-DC трансформатор. Honlite е ISO9001 производство што се фокусира на производство и развој на квалитетот. Honlite добиени ISO9001 : 2008 бидејќи од Мај 20, 2003. Примероци можат да бидат достапни за Fed Ex да ги собереш, 3 Дена по плаќање прима! Пумпа Конструкции Карактеристики Прецизни 60ml +/-8% во минута проток ABS направи куќиште за побезбедно операција Exchangeable пумпа главата во транспарентна Притисок роторот со 4 ролки за непречено тече пулсот Honlite направени DC мотор со обезбедување на квалитет со Висок квалитет Pharmed BPT® перисталтиката цевка ги исполнува USP Класа VI, ФДУ и NSF критериуми Preassembled храна одделение PP направени NPT фитинг со 3. За примероци, цените и за дополнителни информации, молиме контактирајте :
Honlite Industrial Co. Honlite не е купат ниска & продажба на високо трговец Инсталација за полнење не е вклучена. OEM/ODM/Custom-направени се добредојдени.
Ние Знаеме Перисталтиката Пумпи!!! Ние обезбеди Сопствени-Направи услуга & Техничка Поддршка, 24 часа на ден Ние се Оригинални Производство со повеќе од 30 години искуство и ISO9001 Сертификација. Ако сакате да ја поврзете оваа производ на AC извор на енергија директно, тогаш ќе треба да се добие AC-DC трансформатор одделно од Honlite веб-сајт.0 mm(OD) x 300мм(L) ПВЦ надворешни цевка Широк опции за персонализација Брз цевка за замена (без алатки потребни) Тивко работење Долго одржување слободни операција живот Висок квалитет на производството и материјали Покрие заклучување за bi-directional операција Елегантен дизајн 18 месеци производителот гаранција Snap-in или завртка планината инсталација ISO 9001 снабдувач Ro HS согласност Ниска цена Нарачување на Информации број на Модел на систем :
Опции : Напон (VDC) : 12 V или 24 V Проток (ml/min) : 30~1100ml/мин Примероци за ОЕМ се достапни по барање! Спецификации : (Нарачана е Добредојден) : Извонредни Надворешен Дизајн Компактна Големина Опции за Разни Бои Опции за Различни Видови Фитинзи Опции за Различни Видови на Перисталтиката Цевки Патентиран Заменливи Пумпа Главата Пумпа глава може да биде заменет во рок од 5 секунди најдобар начин да се избегне difficulities од цевка за замена На најдобар начин да се држат настрана од pollutions за време на цевка replaceme
ISO9001 Сертификација за Квалитет на Производство и Развој на Производот.

Детали

моќност:
Електричен
Притисок:
Низок Притисок
Примена:
Премерување
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
HPPE-24-60-NPT-4-T-P
Структура:
перисталтиката пумпа
Гориво:
DC моќност
Теорија:
перисталтиката пумпа
Свеж

Избор на клиенти