.

.

New
Нови Пристигнување NC50C-2450 Голем Проток на Високо-лифт Потопна Пумпа за Домаќинство Микро-пумпа DC Пумпа 24v 79.2 W 3.3 А 5M 3.6 кубни Топла Продажба

Нови Пристигнување NC50C-2450 Голем Проток на Високо-лифт Потопна Пумпа за Домаќинство Микро-пумпа DC Пумпа 24v 79.2 W 3.3 А

DEN 1774.00
DEN 1867.20

Стока
Достапно.

Пумпата не е опремен со
силата, моќта да reprovision, пумпата е DC пумпа, на напон DC24 V пумпа со DC24 V моќ
адаптер, напонски DC12 V пумпа со DC12 V напојување (не може да се користи директно со 220 V AC напон)
.7 cm
Тежина : 600g
Мерки на претпазливост :
1, за да се спречи пумпа сува пак
2, пумпа за работа, треба да се осигура дека пумпа инсталација локација под течни ниво или целосно нуркање
3, во циклус, со цврсти нечистотии во медиумите, на пумпата треба да се додаде на влезот на филтерот уред
4, транспорт на течни температура не треба да надминува максималната температура на температура пумпа
5, пумпа во првата употреба пред воведувањето на вода и за испуштање воздух операција
6, за да се спречи позитивни и негативни обратно (црвена позитивни, црна негативни).
Нови Пристигнување NC50 C-2450 Голем Проток на Високо-лифт Потопна Пумпа за Домаќинство
Микро-пумпа DC Пумпа 24v 79.2 W
Максимално оптоварување тековната : 3.3 А
Максимална статични глава : 5 M
Максимална статични проток : 3600 L / H
Надворешен дијаметар на влезот : 27mm
Внатре дијаметар на влезот : 22mm
Надворешен дијаметар од штекер : 27mm
Внатре дијаметар од штекер : 22mm
Големина на : 12 * 6.6 кубни Топла Продажба
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име на производ : DC пумпа
Модел : NC50 C-2450
Напон : 24v
Максимална излезна моќност : 79.

Детали

Бренд Име:
ZJMZYM
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
NC50C-2450
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Структура:
dc пумпа
моќност:
Магнетна сила
Гориво:
Електричен
Притисок:
Други
Примена:
Други
Број На Производ:
FH319
Име:
dc пумпа
Модел:
NC50C-2450
Напон:
24v
Максимална излезна моќност:
79.2 W
Максимално оптоварување тековната:
3.3 А
Максимална статични глава:
5M
Максимална статични проток:
3600L / H
Големина:
12 * 6.5 * 13.7cm
Тежина:
600g
Свеж

Избор на клиенти