.

.

New
Бесплатен превозот 4.0 бар / Mpa пумпа за притисок додатоци прирачник притисок мерач на притисок мерач

Бесплатен превозот 4.0 бар / Mpa пумпа за притисок додатоци прирачник притисок мерач на притисок мерач

DEN 620.00
DEN 652.80

Стока
Достапно.


започнете
крајот
Бесплатен превозот 4.Сите компоненти треба да биде прегледано ако врската е точна или не, пред тестирање пумпа, мерач на притисок е нормален или не, во и надвор од канал е инсталиран, пумпа работен медиум за 5 ~ 50 ° C вода, емулзија или вискозност ⊃2; /s на нафта. Рамките 0 ~ 800 kg/cm2 во која било фаза на правилниот притисок за hydrostatic тест, широко се користат во хемиската индустрија, градежништвото, водовод, нафта, јаглен, металургија, научен систем, изградба на бродови и други индустрии.Во процесот на притисок ако најдете некоја вода, протекување феномен, треба да престане да работи веднаш за проверка и поправка, тоа е строго забрането според истекување продолжи да се зголемува притисокот.3 kg прирачник притисок тест пумпа Челик 15ml JIANHUA
Употреба :
Прирачник за тестирање пумпа е главниот тест инструмент за мерење на притисок брод опрема, најголем работен притисок до 800 kg/cm2. Ве уверуваме на нашите најдобри услуги на сите времиња! Ние се бара продолжување на вашата доверба и поддршка!
. Во процесот на испитување, доколку се најде на воздухот во внатрешноста,може да се отвори вода вентил додека воздухот да излезе на крај. Специјална тестирање на садови под притисок и притисок опрема, цевки, вентили, гумени делови и други притисок уред под притисок.
Нашите производи имаат успешно ја поминаа проверка на ISO9001 : 2000 систем за управување со квалитет, нашиот годишен излез капацитет е рангирана на прво место во домашната индустрија, нашите производи имаат огромен дистрибуција на пазарот повеќе од 80% од нашите производи се извезуваат во Азија, Јужна Америка, Северна Америка, Европа, Блискиот Исток, Океанија, Африка и така натаму, и се дадени високи пофалби од нашите клиенти.

Детали

Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
Број На Модел На:
Ј-S4
Структура:
Клипот Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
JIANHUA
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Примена:
Вода притисок тестирање
моќност:
Рака
Гориво:
упатство
Место на Потекло:
Кина Копното
Стапка на вода вшмукување по мозочен удар:
Притисок:
40kg/cm2
Материјал:
Челик
Тежина:
0.3kg
боја:
Жолта
Примена:
Свеж

Избор на клиенти