.

.

New
Бесплатен Превозот BT100S YZ25 Нерѓосувачки Челик Пумпа Тече Променлива Брзина на Перисталтиката Пумпа за Дозирање Течен Цевки Пумпи 0.17-420 ml/min

Бесплатен Превозот BT100S YZ25 Нерѓосувачки Челик Пумпа Тече Променлива Брзина на Перисталтиката Пумпа за Дозирање Течен Цевки

DEN 28728.00

Стока
Достапно.


• На коло со conformal слој го прави тоа прашина-доказ и влага-доказ.00011-20 DG6-2(6rollers) 2 ѕид 0.Издавање функција може да се реализира на повторување на мерењето квантитативни издавање течност .16-420 2×YZ15 2 13#14#16#19#25#17# 0.0002-82 YZ15 1 13#14#16#19#25#17# 0.
• Надворешни високо-ниски електрични ниво контроли на старт/стоп, реверзибилна насока и лесно издавање функција,
optically заедно isolator; Надворешна аналогни го прилагодува ротирате брзина.006-570 YT25 1 15#24#35#36# 0. 100-150 вртежи во минута, за брзо решавање е 1 вртежи во минута.00016-26 DG10-1(10rollers) 1 ѕид 0.006-720 2×YT15 2 13#14#16#19#25#17#18# 0.16-420 YT15 1 13#14#16#19#25#17#18# 0.00016-26 DG10-4(10rollers) 4 ѕид 0.
Испорака : Ние ќе испрати вашата нарачка во рок од 5-14 дена преку "Федекс" или ЕМС.
• Маска тастатурата операција.006-420 2×YZ25 2 15#24# 0.005-400
BT100 S Диск е Применливо Пумпа главата Слика
Перисталтиката пумпа главата и цевки појавување информации
За Продажба :
Драги пријатели, ако треба други Пумпа глави, ве молам оставете ме порака или разговор со мене онлајн. Rotate брзина е 0,1-150rpm.
Проблеми : Ние ја проверите на објектот пред пратката, но Ако има било какви проблеми или дефектен, не ме остави негативни повратни резултати и ве молиме не двоумете се да контактирате со мене, и јас ќе дадам се од себе да ви помогне.006-570 2×YT25 2 15#24#35#36# 0.
Обично тоа трае околу 5-7 дена, на начин да се во светот, но понекогаш и одредено задоцнување, ќе се случи надвор од нашата контрола, се надевам дека ќе може да чекаат во трпение и да се разбере ова.

Детали

моќност:
Електричен
Број На Модел На:
BT100S/ YZ25
Теорија:
Ротари Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
ДОВЕДЕ ТЕЧНОСТ
Структура:
Перисталтиката Пумпа
Гориво:
Електричен
Употреба:
Животната средина на проектот, цемент мелење помош индустрија и labora
Диск:
BT100S
Екранот:
Боја На Екран На Допир
Проток на опсег:
0.17-420 (ml / min)
Пумпа за главата:
YZ25
Брзина arange:
0.1 ~ 150 вртежи во минута
Напон:
110V / 220V
Димензии:
223mm 150mm x x195mm
Тежина:
4.7kg
Материјал:
Нерѓосувачки Челик Случај
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти