.

.

New
Кина Ниска Цена Леано Железо Опрема Масло Пумпа Електрични 100L/мин 1100w 380v50hz

Кина Ниска Цена Леано Железо Опрема Масло Пумпа Електрични 100L/мин 1100w 380v50hz

DEN 8064.00

Стока
Достапно.

Сите делови на пумпата се подмачкани со излезен медиум кога пумпа работа автоматски да се постигне.
WCB СЕРИЈА ОПРЕМА ПУМПА ЗА МАСЛО
Постојат опрема, бунари, пумпи, бунари печат формирана.
Overhang од на вретеното крајот на пумпа да видиме, стрелките на часовникот за ротација. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ. Но, имајте на ум дека овој сигурносен вентил олеснување вентил не може да биде долгорочна работа, кога е потребно, да биде инсталирана во цевковод.
БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ДОДАДЕТЕ НИ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ ЛИСТА И ПРОВЕРЕТЕ ГО НАШИОТ ДРУГИ ПРЕДМЕТИ!
. ТРЕБА ПРОБЛЕМ СЕ ЈАВУВААТ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ПРЕД ДА ЗАМИНЕ НЕУТРАЛЕН ИЛИ НЕГАТИВЕН ФИДБЕК; ОВА ЌЕ НИ ОВОЗМОЖИ ДА РАБОТАТ СО КУПУВАЧОТ ЗА ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ.
Употреба :
WCB Микро опрема пумпа способен за течност вискозност на 1-8 степен E neutral почиста (како што се : нафта, kerosene, дизел, масло и други минерални масла и разни растителни масла) транспортирани од еден сад во друг сад.
КУПУВАЧИ : ПРОВЕРЕТЕ НАШИТЕ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ И ПОНУДА СО ДОВЕРБА. ПОВРАТНИ информации :
ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ Е МНОГУ ВАЖНО ЗА НАС. Тоа може да се подобри ефикасноста на работата, намалување на работната интензитет, затоа, погоден за комерцијални, индустриски, земјоделски и други индустрии за нафта цели.
Таму се добро дизајнирани пумпа се исцеди и да се врати sump, опрема за да го издржат вртежен момент на сила при работа во најмалите, па имајќи го товари на мали, облека, високи пумпа ефикасност.

Детали

Притисок:
Низок Притисок
Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
wcb-100
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
пумпа за масло
Гориво:
Електричен
Кол.(mm):
25/32
ПРОТОК(L/MIN):
100
Главата(м):
30
Моќност(w):
1100
Напон:
380v/50HZ
Вшмукување(м):
3
Неутрален течност слуз:
1-8 степен
Брзина:
2800r/мин
Пумпа за главата:
леано железо
пумпа опрема:
леано железо
Свеж

Избор на клиенти