.

.

New
1HP Кина Направени од Леано Железо Опрема Мини Тешки Пумпа за Масло

1HP Кина Направени од Леано Железо Опрема Мини Тешки Пумпа за Масло

DEN 12000.00

Стока
Достапно.


Таму се добро дизајнирани пумпа се исцеди и да се врати sump, опрема за да го издржат вртежен момент на сила при работа во најмалите, па имајќи го товари на мали, облека, високи пумпа ефикасност.
НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ. ТРЕБА ПРОБЛЕМ СЕ ЈАВУВААТ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ПРЕД ДА ЗАМИНЕ НЕУТРАЛЕН ИЛИ НЕГАТИВЕН ФИДБЕК; ОВА ЌЕ НИ ОВОЗМОЖИ ДА РАБОТАТ СО КУПУВАЧОТ ЗА ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ.
Пумпа има сигурносен вентил како заштита од преоптоварување, сигурносен вентил вкупно рефлукс исклучува пумпа за притисок оценет притисок од 1,5 пати, според вистинските потреби исто така, може да биде укинат во рамките на притисок спектар на други прилагодувања дозволено. ОТКАКО ОБЈЕКТ СЕ ПРИМЕНИ ВО НАШАТА ЛОКАЦИЈА НИЕ ЌЕ ИЗДАДЕ НАПЛАТА.(MM)
ПРОТОК(L/min)
ГЛАВАТА(М)
МОЌНОСТ(W)
НАПОН(V)
WCB-30
20
30
30
370
220/380
WCB-30p
20
30
30
370
220/380
WCB-50
20
50
30
550
220/380
WCB-50p
20
50
30
550
220/380
WCB-75
25
75
30
750
220/380
WCB-75p
25
75
30
750
220/380
WCB-100
32
100
30
1100
220/380
WCB-100p
32
100
30
1100
220/380
Answer : ___________________________ Note :
Ако сакате различни напон ,Pls дозволете ни да знам!
Ако сакате Експлозија-доказ мотор, исто Така pls дозволете ни да знам! ПРЕВОЗОТ :
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ.
WCB СЕРИЈА ОПРЕМА ПУМПА ЗА МАСЛО
Постојат опрема, бунари, пумпи, бунари печат формирана.

Детали

Напон:
220V, 380V
Притисок:
Низок Притисок
Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
wcb-75
Примена:
пумпа за масло
Гориво:
Електричен
Кол.(mm):
25
ПРОТОК(L/MIN):
75
Главата(м):
30
Моќност(w):
750
Напон:
220/80V/50HZ
Вшмукување(м):
3
Неутрален течност слуз:
1-8 степен
Брзина:
2800r/мин
Пумпа за главата:
леано железо
Свеж

Избор на клиенти