.

.

New
370W 0.5 HP JA50 Спа Циркулација на крвта се Пумпа LX Пумпа Бесплатен Превозот во Бразил

370W 0.5 HP JA50 Спа Циркулација на крвта се Пумпа LX Пумпа Бесплатен Превозот во Бразил

DEN 12602.00
DEN 14160.00

Стока
Достапно.

Течноста ќе биде исцедена откако моторот е исклучен. Слаби корозивна течност (слаба киселина и слаби), без цврсти гранули. Оваа пумпа е доставуван до Австралија широк, ЕУ, велика БРИТАНИЈА или САД, и во светот курир на располагање за да проверите директно
Функција :
LX Џакузи бања пумпа : JA серија топла када СПА кадата пумпа е најзрела производ. (нема приклучок или Европа приклучокот, УЛ приклучокот е достапна). Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба. Течни температура : +5-60c
4.5 HP/220 V/50 Hz),
JA75 : (0.6-8 млазници за еден када : Ja75/Ja120
2. JA50 е, исто така, популарни во морска вода рибарството базен или други слаби корозивни течности.2 HP/220 V/50 Hz),
JA150 : (1. Интеграција базен е филтер опрема.
LX Џакузи бања пумпа, СПА пумпа : (JA50/JA75/JA100/JA120/JA150/JA200)
JA50 : (0. Тоа може да биде, исто така, се користи за да го замени вашиот истиот Davey или Аква проток пумпа од ист производител.75 HP/220/50 hz),
JA100 : (1.
F Изолација, IPX5 Заштита.
Сертификат :
1.0
Volts : 230
Hz : 50
ВРТЕЖИ во минута : 2900
Мотор KW : 0. CE сертификат на ЕУ
3.
Пример :
1.0 HP/220 V/50 Hz).5 HP
Димензии : 325*185*155mm
Карактеристики : Номинална за континуирано работи. Ja200
Избор информации :
1.5 инчен Синдикати вклучуваат Електрични врска : Обичен кабел прилог Идеален за :
Овие пумпи најчесто се наоѓаат на Кинески & САД кади JA50 Спа Базен Циркулација на крвта се Пумпа LX Пумпа Бесплатен Превозот
Купи пумпа од LX вистински фабрика само
JA Серија опис :
ЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд.

Детали

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Џет Пумпа
Број На Модел На:
JA50
Гориво:
моќност
Свеж

Избор на клиенти