.

.

New
JA50 Спа Базен када Циркулација на крвта се Пумпа LX Пумпа Бесплатен Превозот во Русија

JA50 Спа Базен када Циркулација на крвта се Пумпа LX Пумпа Бесплатен Превозот во Русија

DEN 8202.00
DEN 9216.00

Стока
Достапно.

5 HP
Димензии : 325*185*155mm
Карактеристики : Номинална за континуирано работи. Се користи за да се пренесе и циклус морска вода за рибник вода која е посакувана море-пумпа за вода.5 КС/220 V/50 Hz),
JA200 : (2.75 HP/220/50 hz),
JA100 : (1.
LX Џакузи бања пумпа, СПА пумпа : (JA50/JA75/JA100/JA120/JA150/JA200)
JA50 : (0. Циркулаторниот систем за рибарството базен : Ja35/Ja50/Ja75
4. Типот на приклучокот. Се применува регионот барањето за сертификат за безбедност.
Dimentions Должина : 325mm
Ширина : 185 mm
Висина : 155mm Спецификација
Засилувачи : 2. Се применува регионот напон и фреквенција (220-240 V/50 Hz 220-240 V/60 Hz е на располагање)
3. Течноста ќе биде исцедена откако моторот е исклучен. ДСА сертификат Австралија
5. Слаби корозивна течност (слаба киселина и слаби), без цврсти гранули. Барање за монтирање големина(48. CE сертификат на ЕУ
3. Течности дел е направен од високо засилување инженеринг пластика; Применува механички печат тип обезбеди вдп во долго време континуирано работење.
F Изолација, IPX5 Заштита.
Мотор : Воздух за ладење на мотор е погоден за Европа.
Пример :
1. Изолација класа с, заштита ipx5, континуирано должност; еднофазен со топлинска заштитник од t1 да се осигура безбедноста и удобноста.5 HP/220 V/50 Hz),
JA75 : (0. JA50 е, исто така, популарни во морска вода рибарството базен или други слаби корозивни течности. Ro HS одобрување
Примена :
1.8-12 млазници за двојно када : Ja150/Ja200
3. Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба.

Детали

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Џет Пумпа
Број На Модел На:
JA50
Гориво:
моќност
Свеж

Избор на клиенти