.

.

New
150kpa притисок 6v dc воздушна пумпа, електрична четка дијафрагмата 6v dc воздушна пумпа

150kpa притисок 6v dc воздушна пумпа, електрична четка дијафрагмата 6v dc воздушна пумпа

DEN 960.00

Стока
Достапно.

Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.4*70*40
6 V,9 V,12 V,24 V 6
≥14 -65 150 300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 6 V, 9 V,12 V и 24 V.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.
*Примена на 6v dc воздушна пумпа
1.Клучните делови се увезуваат
7.Долг животен век, ниска топлина.
Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа.Може да се работи за долго часа
*Белешки од 6v dc воздушна пумпа
1.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Хемиски и производство инженеринг
4.
Бидејќи финалниот време на испорака зависи од различни земја обичаи и слично,ние не може да го контролираат точно време на испорака.
6v dc воздушна пумпа
*Спецификација на 6v dc воздушна пумпа
Модел Големина на(mm) Напон (DC/V) Моќност (W) Проток (L/M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)
DX506-1504-4800
102.

Детали

Напон:
6V, 12V, 24V, 9V
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Број На Модел На:
DX506-1504-4800
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Притисок:
150kpa притисок
Примена:
пумпа за воздух или издувниот воздух
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
основните материјали:
Пластични/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC четка
Сертификат:
ISO9001
Тип:
6v dc воздушна пумпа
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm
Свеж

Избор на клиенти