.

.

New
Од 2,5 kw пумпа за вода за длабок бунар длабок бунар пумпа за вода на главата 110 meterdeep добро пумпа

Од 2,5 kw пумпа за вода за длабок бунар длабок бунар пумпа за вода на главата 110 meterdeep добро пумпа

DEN 12432.00

Стока
Достапно.

Висок effenciency, заштедите електрична енергија.
За сите пумпи, ние ги користиме е новиот материјал на секој делови за да се обезбеди пумпа за квалитет и долг животен век.
Јас се прашувам дали имате било очекување на налози или истражување од неодамна? ако е така, ве молиме контактирајте со мене без двоумење, ние сме сигурни дека било на вашето барање ќе добиете брза внимание и одговор.
Примена на подводни пумпи
1 .
После 2 години развој, ние се повеќе професионални е-бизнис и да се добијат повеќе искуство во пумпи' одлуки . Летаат надвор Азија, се покријат околу 58 земји
3.
Во 2005 година, Г-дин Чен се утврди нова компанија со име Жеџијанг Feili Пумпа Co.
Длабоко и пумпа за вода 4 инчен длабоко и пумпа за продажба
Карактеристики на submersiible пумпа
1. Течноста влезот е фиксна со филтер екран за да се спречи солидна доза на дадена големина од влезот. Две Млади селекции, ќе се зголеми на повеќе тимови и не се подобри во furture!
Пред-продажба на услуги :
1. Но, тоа зависи од вашата цел количество. Ние, исто така може да се направи кориснички производи според вашите потреби. Убав изглед и сите течност-полагање компоненти двете потопен пумпа и submergerd моторни се направени од не ' рѓосувачки челик. Бесплатни додатоци за носење на делови
Во 2003 година, Г-дин Чен воспостави своја фабрика име Taizhou Taipingyang Co.
П5 : Како за време на испорака?
A : Usualy, 10-30days.
Unitil сега, Feili Пумпа има 2 Продажбата одделенија, еден е во Taizhou Град, друга е во Hangzhou Градот.

Детали

моќност:
Електричен
Структура:
Multistage Пумпа
Употреба:
Вода
Примена:
Подводните
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
100QJD4-22-2.5 бакар врска
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Гориво:
Електричен
Број На Модел На:
100QJD4-22-2.5 бакар врска
Материјал:
Не ' рѓосувачки челик 304
Напон:
220V/380V
Капацитет:
4m3/h
глава:
110m
моќност:
Од 2,5 KW
излез:
4 инчен
Моторни:
100% бакарна жица
Завртка:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Подводните
Свеж

Избор на клиенти