.

.

New
Хидраулично масло пумпа делови 10CY14-1B клипот чевли

Хидраулично масло пумпа делови 10CY14-1B клипот чевли

DEN 1344.00

Стока
Достапно.


1. Кинески патентиран пумпа
2. Многу конкурентна цена и брза испорака време
3. 1 година гаранција
4. Широко се применува за aerospace, брод, фалсификување, рудникот, нафта, хемиската индустрија, пластика,
металуршки, градежни и други индустрија итн.
Опис На Производот
Оваа серија на axial клипот пумпа ќе имаат 31.5 MPa притисок чиста хидраулично масло на текст за сите видови на хидраулични притиснете, хидраулични моторни и хидрауличниот систем, за да генерира голема мотивација.
Во исто време, оваа пумпа може да се користи како хидраулични моторни. Во зависност од потребите, оваа пумпа има различни променлива форма. На пумпа за масло, масло од моторот е широко се користат во брод, авијација, рударството, металургијата, леење, фалсификување, машинската на сите видови на машини, неговата карактеристика е мала зафатнина, висока ефикасност, долг животен век, напреден дизајн, компактна структура, лесен за одржување.

Детали

Бренд Име:
timeway
Структура:
Клипот Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Гориво:
Дизел
Теорија:
Axial Проток Пумпа
Употреба:
Масло
Број На Модел На:
10CY14-1B
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
хидраулична пумпа
Свеж

Избор на клиенти