.

.

New
Гориво Пумпа Модул Собранието E3534M се Вклопува 1998-2000 Година За Кадилак Escalade За Chevrolet Тахо GMC Yukon 5.7 L V8

Гориво Пумпа Модул Собранието E3534M се Вклопува 1998-2000 Година За Кадилак Escalade За Chevrolet Тахо GMC Yukon 5.7 L V8

DEN 4166.40

Стока
Достапно.

Автомобилот би требало да паркирани под вентилација,кул и сува состојба, ако тоа е паркиран се користи за долго, да се избегне сончева светлина бидејќи хемикалии во гориво и корумпирани гориво ниво испраќач . V8 ГАС OHV Природно Aspirated За Chevrolet Тахо 1999 LS Спорт Комунални 4-Врата 5. V8 ГАС OHV Природно Aspirated Ако сакате да го најдете премиум квалитет за гориво пумпа користи за резервни и prefessional производител во Кина, нашата компанија ќе биде добар избор.
Детали : Состојба : Нова Осветленост Дел Број : E3534 M MU150 P74912 M TU435 19179597 25314327 25314 Друг Дел Број : MU1777 FG0090 MU150 P74912 M Притисок : 3 Bar Проток : 160 L/h Објект Одделение : Стандард Замена Оценет напон : DC12 V Номинална струја : 7. V8 ГАС OHV Природно Aspirated За Chevrolet Тахо 1998 LT Спорт Комунални 4-Врата 5. Се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви одговори на soonest и да се следат до вашиот случај да знаете ни сеопфатно. V8 ГАС OHV Природно Aspirated За GMC Yukon 1999 Denali Спорт Комунални 4-Врата 5. V8 ГАС OHV Природно Aspirated За Chevrolet Тахо 2000 Ограничен Спорт Комунални 4-Врата 5. V8 ГАС OHV Природно Aspirated За Chevrolet Тахо 2000 Z71 Спорт Комунални 4-Врата 5.-40degree–+70degree температура под работа состојба
.Судењето стартување на моторот во мирување, кога возилото се користи ,ви препорачуваме да се задржи на моторот работи за
По 15-20 минути секој месец,за да се задржи гориво тече во лицето на cementation
Предупредување Да се исуши кандидира за гориво пумпа без гориво не е дозволено ,тоа ќе предизвика штета на electrode и неуспех на пумпа Терминал блокови на electrode не може да се префрлат,инаку арматура ќе работат на друг начин, electrode може да биде оштетена и за гориво пумпа за моторни изгорени Бидете сигурни дека нема нечистотија во гориво, кое може да предизвикува crimp во филтерот и системот не може да снабдување со гориво и во тој случај се Применуваат за квалитет на горивото за да бидете сигурни на гориво пумпа функција на долг рок
За гориво пумпа се урна,паѓа од висина или е ставена во состојба топлина
Превозот :
Ние ја користите главната испорака компанија е како што е подолу :
.

Детали

Другиот Дел Број:
FG0089 E3972M E3534M MU1777
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
Во резервоарот
Chevrolet Модел:
Тахо
Осветленост Дел Број:
19179597 25314327 25314329
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Бренд Име:
WAJ
Тахо-Година:
1998,2000,1999
Свеж

Избор на клиенти