.

.

New
Гориво Пумпа Модул Собранието се вклопува 03-08 За Infiniti FX45 4.5 L-V8 # E8538M

Гориво Пумпа Модул Собранието се вклопува 03-08 За Infiniti FX45 4.5 L-V8 E8538M

DEN 6960.00

Стока
Достапно.

5 L-V8 Оригинални Замена Дел Број (OE / OEM) : 17040-CG20 B Опис : бензински пумпи, електрични
Примена : Направи Модел Година Уреденост на Моторот За Infiniti FX45 2008 База Спорт Комунални 4-Врата 4.Ние сме посветени на успехот на плаќање, испорака во рок од 48 часа за да се заврши, склопот на DHL, Fed Ex, EMS,Aramex,Пренос 4 PX, Превозот Време : 3-15 дена, најмал ќе не надминува 20 дена.5 L 4494 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Infiniti FX45 2007 База Спорт Комунални 4-Врата 4.Припаѓа на оддалечени места, ако вие не ја плати дополнителен товар, Европа, ние преферирана локација за подигнување на Глобалната Mail, и други региони,Ние изберете Економија превозот,e Packet,Сингапур пост, Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Превозот Време : 15-25days Оддалечените области за пребарување на URL : http : //raslist.5 L-V8 # E8538 M
Објектот специфики : Состојба : Нова Направи на возило : За Infiniti Модел : FX45 Година : 2003-2008 Моторот : 4.Автомобилот би требало да паркирани под вентилација,кул и сува состојба, ако тоа е паркиран се користи за долго, да се избегне сончева светлина бидејќи хемикалии во гориво и корумпирани гориво ниво испраќач .5 L 4494 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Infiniti FX45 2006 База Спорт Комунални 4-Врата 4.5 L 4494 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Infiniti FX45 2005 База Спорт Комунални 4-Врата 4.5 L 4500 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Infiniti FX45 2003 База Спорт Комунални 4-Врата 4.На гориво ниво треба да биде не помалку од 45mm прв пат пумпата е на работа,не помалку од 25cm на
втор пат .

Детали

Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
Во резервоарот
Бренд Име:
WAJ
Производителот Дел Број:
E8538M
Осветленост Дел Број:
17040-CG20B
Другиот Дел Број:
17040CG20B
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Свеж

Избор на клиенти