.

.

New
14K 585 Жолто Злато 5 Линии Природни Вистински Дијамантски Прстен Рим Нерегуларни Линија Стил Solitaire Дијамант Свадба Бенд За Жените Накит

14K 585 Жолто Злато 5 Линии Природни Вистински Дијамантски Прстен Рим Нерегуларни Линија Стил Solitaire Дијамант Свадба Бенд

DEN 16128.00

Стока
Достапно.


НА AULEEZE ПРЕДНОСТ ОД 1. Вие само треба 1 минута, тоа е одличен начин да им помогне на другите да купат како твое! Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на негативни повратни информации,ние ќе дефинитивно за вас за решавање на овие проблеми за да се обезбеди вашето задоволство. Од првичниот дизајн на завршна изработка, AULEEZE стои зад секој објект. Со купување од AULEEZE,вие сте во можност да се отсечени сите на т.
Дијамант Карат Тежина :
Дијамант карат тежина е мерка за тоа колку дијамант тежи.
Зошто Побара Производ Сертификат?
Куќи имаат дела. Намалување над сè друго го прави дијамант брилијантен и искра.
Секој дијамант е чудо од времето и местото и шанса. Ве молиме да се напомене дека, сите се врати ставки мора да се задржи нив се уште се во ред и безбедно. Ужива вашиот ризик шопинг патување : Можете да побара наплата во рок од 7 дена кога тоа е почнувајќи од ден сте го добиле. "Посредник" овозможувајќи ни да се помине заштеда директно на вас. Ова е ние секогаш инсистира да го правите. Ние ќе им понуди ГИА и GDTC сертификат за вас.05-каратно
Метал Тип : Цврсти 14 K Жолто Злато
Злато Грам Тежина : Околу 3. Запомнете дека карат тежина и скапоцен камен големината не секогаш противвредност во тој скапоцен камен големина е, исто така, е во функција на камења пропорции како и на телесната тежина. Но ова и не влијае на дијамант е убавината во секој discernible начин. Возила имаат наслови и регистрација. Многу од овие боја разлики се толку суптилни дека тие се невидливи за необучени око; сепак, овие разлики се направи многу голема разлика во дијамант квалитет и цена. ГИА создал прво, и сега глобално прифатените стандарди за опишување на дијаманти : Боја, Јасност, се Сече, и Карат Тежина. Затоа што тоа е единствен кој припаѓаат само за себе, тоа беше многу тешко да се најде било луѓе да сакаат овие накит кој како вас, така што одби да се врати овие кориснички накит. На дијамант е оценето, мери, и scrutinized користење на обучени очи, jeweler е loupe, а микроскоп, и други индустрија tools.

Детали

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12, 12 и поголем
Гем Боја:
Бела
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Метали Тип:
Жолто Злато
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Поставување Тип:
Рамки Поставување
Пол:
Жените
Бренд Име:
AULEEZE
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
дијамант
Сертификат Број:
66160006388
Број На Модел На:
AUR021-0.05-каратно
Обликотшема:
Круг
Стил:
Тренди
Дијамант Карат Тежина:
0.05 кт
Бели Дијаманти Боја:
G
Прстени Тип:
Свадба Бендови
CertificateType:
GDTC
Дијамант Јасност:
VS1
Дијамант Намали:
Многу добро
Occassion:
Годишнината/Дневно/ Свадбена/Подарок/Партија
Подарок за:
Мајка/Жена/Свршеница/Девојка/Ќерка/Женски Frie
Сертификат:
Орган Накит Сертификат Во Кинески
Свеж

Избор на клиенти