.

.

New
ZOCAI дијамантски накит 0.09 кт заверена вистински дијамант ангажман прстен 18K бело злато Ferris тркало во облик W06488

ZOCAI дијамантски накит 0.09 кт заверена вистински дијамант ангажман прстен 18K бело злато Ferris тркало во облик W06488

DEN 22739.00
DEN 29919.36

Стока
Достапно.


Бренд Име : ZOCAI
Модел Бр. : W06488
Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печат
бело злато / роуз златен/ жолт злато достапни
Објектот тежина : Околу. 3.0 g
Сертификат : GIC (основен) или NGTC
Ако сакате ГИА сертификат, ве молиме контактирајте со нас.
=================================
Главниот камен тип : 100% Вистински Дијамант
(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)
Главниот камен тежина : 0.09-КАРАТНО
Главниот камен парчиња : 1 КОМПЈУТЕР
Главниот камен боја : I-J
Главниот камен јасност : SI
Главниот камен намалување на : ВФ / Круг
=================================
Страна камен тип : 100% Вистински Дијамант
(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)
Страна камен тежина : 0.05-КАРАТНО
Страна камен парчиња : 8 КОМПЈУТЕРИ
Страна камен боја : I-J
Страна камен јасност : SI
Страна камен намалување на : Круг

Детали

Прстен Големина:
4, 4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Број На Модел На:
W06488
Повод:
Свадба
Бренд Име:
ZOCAI
CertificateType:
GIC
Дијамант Намали:
Одлични
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Страна Камен:
дијамант
Метал Печат:
18k
Поставување Тип:
Prong поставување
Главниот Камен:
дијамант
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Бело Злато
Стил:
Тренди
Дијамант Карат Тежина:
0.14 КТ
Сертификат Број:
GIC
Бели Дијаманти Боја:
I
Дијамант Јасност:
SI1
Страна Камен Тежина:
0.05 КТ
Стил:
Романтични
Главниот Камен На Тежина:
0.09-КАРАТНО
Свеж

Избор на клиенти