.

.

New
Гроздобер Трилиони 8мм Солидна 14Kt Бело Злато Природен Дијамант Tanzanite Прстен,Дијамантски Прстен Продажба YWR0034

Гроздобер Трилиони 8мм Солидна 14Kt Бело Злато Природен Дијамант Tanzanite Прстен,Дијамантски Прстен Продажба YWR0034

DEN 26858.00
DEN 28272.00

Стока
Достапно.

Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Ако ви се враќаат прилагодено објект (промена на големината на, дизајн измена, или дизајн репродукција), a $30 надоместок ќе бидат одземени од вашата наплата. Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.84
Стил : Дијамантски Прстен Tanzanite
Прстен Големина : 6. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings.82 кт
Намалување на : Трилиони (8x8mm)
Јасност : ААА
Метал Тип : Цврсти 14k Злато-Бела
Злато Тежина (грами) : g 2.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.5
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи.
Среќно & Среќен Наддавање!!
.

Детали

Прстен Големина:
4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Обликотшема:
Растенијата
Бренд Име:
LANMI
Поставување Тип:
Prong поставување
Главниот Камен:
Tanzanite
Број На Модел На:
YWR0034
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Бело Злато
Повод:
Свадба
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Бендови
CertificateType:
NGSTC
Главниот Камен:
природни tanzanite
Главниот Камен Намали:
Трилиони 8мм
Главниот Камен Карат Тежина:
1.82 Кт
Страна Камен:
100% Природен Дијамант
Страна Камен Намали:
Круг
Страна Камен Јасност:
SI(G-H)
Примена:
Свадба,Забава,Ангажираност
Сопствен Стил:
Avaliable
is_customized:
Yes
CertificateType:
Никој
Свеж

Избор на клиенти