.

.

New
Caimao 6.0 mm Перница Намали 14k Жолто Злато Целосна Намали Дијамант Ангажман Полу Планината Прстен

Caimao 6.0 mm Перница Намали 14k Жолто Злато Целосна Намали Дијамант Ангажман Полу Планината Прстен

DEN 28800.00

Стока
Достапно.


Бренд Cai Mao Накит Име Полу Планината Златен Прстен Поставка Поставка Може да се одржи 6x6mm Перница Намали Центар Камен Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.66 кт Боја : H Јасност : SI Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Жолто Злато Прибл. 3.55 g Прстен Поставување на Врвот Ширина : 9.60 mm, а Ширината на Дното : 3.70 mm Забелешка
Направени да Нарачате
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Детали

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 11
Бренд Име:
CAIMAO
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метали Тип:
Жолто Злато
Метал Печат:
14k
Стил:
Романтични
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Главниот Камен:
Никој
Повод:
Ангажирање
Обликотшема:
Круг
Број На Модел На:
N201310312
Пол:
Унисекс
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Накит Тип:
Прстени
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метал Печат:
14k
Свеж

Избор на клиенти