.

.

New
11x15mm Круша форма 18K бело злато Природни 0.50 кт Дијамант Ангажман Прстен Накит Полу Планината Поставување Прстен

11x15mm Круша форма 18K бело злато Природни 0.50 кт Дијамант Ангажман Прстен Накит Полу Планината Поставување Прстен

DEN 26640.00

Стока
Достапно.


Бренд Cai Mao Накит Име Полу Планината Златен Прстен Поставка Поставка Може да се одржи 11x15mm Круша Намали Центар Камен Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.50 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 18 KT/Au750 Бело Злато Прибл.5.55 g Прилагодување на Големината на Врвот Ширина : 22.00 mm, а Ширината на Дното : 2.30 mm Забелешка
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Ве молиме контактирајте со нас за повеќе информации.

Детали

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
NGDTC
Обликотшема:
Капка Вода
Главниот Камен:
Никој
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Пол:
Унисекс
Стил:
Класичен
Страна Камен:
дијамант
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метал Печат:
18k
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
CMW604004
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Друга Услуга:
Може да се направи во 14K/18K Бело Злато/Роуз Златен/Жолт Злато по барање
превозот:
бесплатен превозот во светот
Стил:
полу планината прстен settings
Свеж

Избор на клиенти