.

.

New
Unplated 14k Розово Злато Природни 0.25 кт Дијамант Milgrain Ангажман Свадба Бенд Прстен, Накит трговија на Големо

Unplated 14k Розово Злато Природни 0.25 кт Дијамант Milgrain Ангажман Свадба Бенд Прстен, Накит трговија на Големо

DEN 14794.00
DEN 16080.00

Стока
Достапно.


Бренд Cai Mao Накит Име Свадба Бенд Поставување На Ниту Една Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.25 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Розово Злато Прибл. 1.59 g Прилагодување на Големината на Врвот Ширина : 2.00 mm, а Ширината на Дното : 2.00 mm Забелешка
Направени да Нарачате
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Детали

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Бренд Име:
CAIMAO
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Број На Модел На:
CM12212
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Страна Камен:
дијамант
Главниот Камен:
Никој
Стил:
Класичен
Повод:
Ангажирање
Обликотшема:
Круг
CertificateType:
GDTC
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Дијамант Боја:
G-H
Дијамант Јасност:
SI1
Главниот Камен:
природен дијамант
прстен стил:
Скапоцен Камен Прстен
Услуги:
14K,18K Бело Злато,Злато се Зголеми,Жолто Злато по барање
превозот:
бесплатен превозот во светот
Ракување со времето:
10 работни дена
Други:
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал
CertificateType:
Никој
Свеж

Избор на клиенти