.

.

New
Природни Сини Дијаманти Солидна 14k Бело Злато Ангажман Свадба Полу Планината Прстен 7.5 mm Перница Намали

Природни Сини Дијаманти Солидна 14k Бело Злато Ангажман Свадба Полу Планината Прстен 7.5 mm Перница Намали

DEN 12288.00

Стока
Достапно.


★Метал : Цврсти 14k Бело Злато Печат : 14k/585 Вкупно Грам Тежина : 1.9 g Прстен Големина : 6.5 Поставување на Павер & Prong Поставување ★Центар Камен : Нема Mian Камен Облик : Перница Намали Големина : 7.5x7.5mm ★Страна Камења : S/H Еден Намали Природни Сини Дијаманти Облик : Тркалезна Намали Вкупно Карат Тежина : 0.034 кт SKU : HR0264 SMW
Услуга

Детали

Прстен Големина:
Помалку од 4, 4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Prong поставување
Број На Модел На:
HR0264SMW
Метали Тип:
Бело Злато
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
дијамант
Главниот Камен:
Никој
забелешка:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)
Свеж

Избор на клиенти